'
Читаєте зараз
«Новая газета»: Захарченко заважав Кремлю своєю ненаситністю

«Новая газета»: Захарченко заважав Кремлю своєю ненаситністю

Роман Губа
Автор:

Російське видання «Новая газета» з посиланням на власні джерела повідомляє, що в загиблого «голови ДНР» Олександра Захарченка був конфлікт із Москвою. Його основною причиною була жадібність і ненаситність ватажка.

«Після об’єднання у 2015-2016 рр. озброєних угрупувань «ДНР» і «ЛНР» у єдині армійські корпуси гвардія лишалася єдиним великим формуванням, непідконтрольним російським військовим кураторам. Не контролювала Москва і численні відомчі служби безпеки і охорони – такі були майже при кожному міністерстві у «ДНР». […] Місцеві називали ці відомчі армії «спецназом з відбирання власності», – пише «Новая газета».

Нібито Кремль вимагав розпустити всі відомчі угрупування і віддати зброю армії. У Донецьку цей жест сприйняли як сигнал про майбутню відставку очільника «республіки». Проте джерела «Новой» кажуть, що залишати пост Захарченко не хотів.

Під відомчими угрупуваннями маються на увазі воєнізовані групи, які не контролювалися російськими кураторами та займалися захопленням майна. У Донецьку діяла так звана «Республіканська гвардія», створена на базі місцевого відділення «Оплоту». Також у місті функціонували служби безпеки при «міністерствах». Одна з них була закріплена за «міністром доходів та зборів» Олександром Тимофєєвим (псевдонім «Ташкент»). Він також постраждав під час вибуху в кафе «Сепар», але залишився живий.

Нагадаємо, ватажок «ДНР» Олександр Захарченко загинув від вибуху 31 серпня.

Читати більше новин в Telegram

 

Читайте також: Ватажок «ДНР» Захарченко загинув від вибуху

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій