Читаєте зараз
Нові станції метро у Дніпрі створить бюро однієї з найкращих архітекторок світу

Нові станції метро у Дніпрі створить бюро однієї з найкращих архітекторок світу

Сергій Сурепін

21 вересня стало відомо, що дизайн нових станцій метро в Дніпрі створить британське бюро Zaha Hadid Architects. Цю компанію заснувала одна з найкращих архітекторок світу Заха Хадід, яка померла у 2016 році. Про це повідомила прес-служба Дніпровської міської ради.

Що відомо

Усього буде спроектовано три станції метро. Це буде перший проект цього бюро в Україні. Підрядником добудови метрополітену виступить турецька компанія Limak. Мерія Дніпра приєдналася до угоди в статусі замовника проекту будівництва підземки. Угода не впливає на загальну вартість контракту з фірмою Limak – витрати бере на себе турецький підрядник.

Photo: dniprorada.gov.ua

Фахівці Zaha Hadid Architects спроектують входи та касові зали підземки й безпосередньо майданчики відправлення потягів метрополітену. Нині роботи з добудови метро в Дніпрі тривають.

Нагадаємо, зараз у Дніпрі функціонує одна лінія, що складається із шести станцій. Триває будівництво ще трьох станцій, які планують відкрити до 2021.

Читати більше новин в Telegram

Що розповів мер

«Це дуже важливий для міста момент. Можливо, навіть історичний. Заха Хадід була всесвітньо відомою архітекторкою. Її шедеври прикрашають світові столиці. У результаті тривалих перемовин британське бюро Захи Хадід працюватиме над проектуванням трьох станцій. Ми робимо таке першими в країні», – зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов.

Виконувачка обов’язків заступника міського голови Дніпра Яніка Мерило також опублікувала світлини робіт Захи Хадід.

Що розповіли в бюро

«Для нас важливо бути тут. Це – перший наш проект в Україні. Ми прагнули до цього. Тепер ми працюватимемо в Дніпрі. Це – великий крок для міста. Сподіваємося, що це не буде просто транспортною розв’язкою, а й позитивно вплине на навколишній простір», – переконана керівний директор архітектурного бюро Zaha Hadid Architects Мануела Гатто.

Що розповіли у Limak

«Як генпідрядник ми продовжуємо роботи з будівництва метрополітену. Окрема подяка меру Дніпра Борису Філатову за те, що ми підписуємо цей контракт. Сподіваємося, що після завершення будівництва Дніпро матиме метро, яке буде надбанням міста. Ми працюватимемо вдень та вночі, щоб утілити цей проект», – наголосив менеджер проектів компанії Limak Мустафа Толга Ергін.

Чим займалось бюро

Zaha Hadid Architects проектувало різні об’єкти – олімпійські стадіони, музеї, театри та навіть адмінбудівлі в Лондоні, Барселоні, Севільї, Відні, Сеулі, Глазго, Мічигані, Пекіні, Римі, Абу-Дабі, Гуанчжоу, Лейпцигу, Копенгагені та багатьох інших містах. Загалом архітектурне бюро співпрацює з понад 40 країнами світу. Студія Захи Хадід щороку стає номінантом і володарем десятків престижних міжнародних нагород – так званих «Оскарів» у світі архітектури. Їхній стиль та беззаперечну якість виконання визнають статусним брендом у різних куточках планети.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій