'

Нові знаки, розмітка та правила для велосипедистів: 1 листопада в Україні зміняться правила ПДР

Yevhen Koziarin
Велосипедист
  • В правилах дорожнього руху (ПДР) прописали регулювання велоруху.
  • На дорогах з’являться нові знаки, зокрема про платні дороги та зарядку електокарів.
  • В Україні почнуть робити діагональні пішохідні переходи (розповідаємо, що це таке).

Кабінет міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху, що 1 листопада 2021 року вони набувають чинності. На дорогах з’являться нові знаки, а головне — у змінах особлива увага приділена велоруху та його нормам.

Заборона розповідає, що зміниться з 1 листопада у правилах дорожнього руху України.


Нарешті згадали про велосипедистів

У змінах детально прописано, як тепер мають рухатися велосипедисти, їхні права та обов’язки. Також регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, рух осіб з порушенням зору. До правил дорожнього руху вводять (так, їх досі не було) поняття: велосипедна доріжка, велосипедна смуга, велосипедний проїзд. Отже як визначаються в ПДР:

  • Велосипедною доріжкою є доріжка з покриттям поза межами проїзної частини, розташована окремо чи суміжно з тротуаром або пішохідною доріжкою. 
  • Велосипедна смуга — це смуга, призначена для руху на велосипедах у межах проїзної частини. 
  • Велосипедний переїзд — місце перетину велосипедистами проїзної частини.

Велосипедисти, відповідно до змін, мають перетинати проїзну частину через велосипедний переїзд, а якщо немає — відповідно до вимог ПДР. Вони також мають керуватися сигналами регулювальника або світлофора. На дорогах з’являться знаки, які регулюють велорух.

Зміни у ПДР України з 1 листопада 2021 року. Інфографіка: Укравтодор.

Зміни у ПДР з 1 листопада: нові знаки

В Україні буде заборонено рухатися зі швидкістю 110 км/год, якщо елемент дороги, що відокремлює смуги протилежних напрямків, не виділено розміткою 1.2 (раніше 1.1 або 1.2), розмітки різняться шириною – до 15 см і 20 см відповідно.

Читати більше новин в Telegram

На дорогах з’являться діагональні пішохідні переходи – це такий перехід, що дозволяє пішоходам перетинати проїжджу частину не тільки по периметру перехрестя, але і навскоси. Вони будуть облаштовуватися на регульованих перехрестях, де дозволено перехід по діагоналі.

Також розширять типизацію державних доріг. Впровадять територіальний тип доріг (на додаток до міжнародного, національного та регіонального типів). Це допоможе знати, яка поліція має розбиратися із ДТП.

У змінах до дорожніх правил також прописані нові знаки. Зокрема, вони позначатимуть:

  • електрозарядні станції та шиномонтажі;
  • таблички для інформування водіїв про можливість пересадки на міський громадський транспорт;
  • про напрямок руху велосипедистів;
  • знаки для платних доріг;
  • мінімальна швидкість руху на різних смугах дороги.
Зміни у ПДР України з 1 листопада 2021 року. Інфографіка: Укравтодор.
Зміни у ПДР України з 1 листопада 2021 року. Інфографіка: Укравтодор.

Нова розмітка з 1 листопада: для чого вона

Новою розміткою позначатимуть нові діагональні пішохідні переходи. Також до звичної вертикальної чорно-білої розмітки додадуться дві, що краще видно за недостатнього освітлення — жовто-червона і червоно-біла.

Жовто-червоною розміткою будуть позначати аварійно-небезпечні ділянки дороги, де часто бувають ДТП. Також новою розміткою будуть позначати лежачих поліцейських, місця паркування доріг і наближення до кільцевої розв’язки, ділянки перед виходами з території шкіл.

Червоно-білий колір мають лінії нерегульованого пішохідного переходу, нерегульований пішохідний перехід у місцях з підвищеною небезпекою здійснення ДТП, позначення нерегульованого пішохідного переходу в місцях проживання або роботи сліпих; позначає місце, де велосипедна доріжка перетинає проїзну частину.

Раніше Заборона писала про смертельну аварію в Харкові: за кермом автівки, що порушила ПДР, за кермом був 16-річний хлопець.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій