'
Читаєте зараз
Now my turn: Україна може визнати незалежність Республіки Ічкерія від Росії

Now my turn: Україна може визнати незалежність Республіки Ічкерія від Росії

Markiian Oliiarnyk
  • Чимало чеченців ще з 2014 році воюють на боці України проти росіян.
  • Свою державність чеченці фактично втратили у 2000 році після підкорення РФ і створення на території країни прокремлівського режиму Кадирових.
  • За заслуги перед Україною та як акт справедливості в парламенті запропонували вшанувати незалежність ЧРІ.

У Верховній Раді України пропонують визнати незалежність та суверенітет Чеченської Республіки Ічкерія. Вона фізично проіснувала як самопроголошене державне утворення з розвалу СРСР до 2000 року. Значна частина чеченського народу живе у вигнанні за кордоном і підтримує Україну у боротьбі з Росією.

Заборона розповідає про пропозицію депутатів щодо зовнішньої політики, а також про підтримку України чеченцями. 


Визнання ЧРІ: у Раді зареєстрували постанову

Народний депутат Олексій Гончаренко (ЄС) разом з колегою по об’єднанню «За вільний Кавказ» Мусою Магомедовим (мажоритарник Опозиційного блоку) 11 липня 2022 року зареєстрували у Верховній Раді проєкт постанови №7551 «Про визнання державного суверенітету Чеченської Республіки Ічкерія».

Текст документа ще не оприлюднений, проте депутат від «Європейської солідарності» деякі його моменти прояснив. Зазначається, що ухвалення постанови дозволить парламенту запропонувати президенту України визнати незалежність ЧРІ, а також звернутися до країн ЄС, США та інших країн підтримати цю ініціативу.

«Щоб скорити чеченський народ, Кремль вів дві війни, насильницькі вбивства, геноцид, призначив свого посіпаку Рамзана Кадирова, який продовжує політику терору. Росія протягом двох війн влаштовувала масовані бомбування і артобстріли, внаслідок яких міста Аргун і Грозний були майже повністю зруйновані (як Маріуполь, Сєвєродонецьк та десятки інших міст в Україні), були спрямовані також на знищення мирних жителів цих міст. Воїни Ічкерії вже допомагають Україні боротися за нашу незалежність у війні з Росією. Тому закликаю колег якнайшвидше прийняти цю постанову», — написав Гончаренко у Телеграмі.

Читати більше новин в Telegram

Чеченська Республіка Ічкерія: підтримка України у війні з Росією

Чеченська Республіка Ічкерія утворилася після розпаду СРСР як самопроголошене державне формування з частини території Чечено‑Інгушської АРСР. У боротьбі за незалежність проти Росії чеченців підтримувало чимало українців, а деякі навіть воювали проти агресора добровольцями.

Попри те, що РФ таки змогла силовим шляхом захопити контроль над територією республіки у 2000 році, керівництво невизнаної держави й досі функціонує за кордоном, а у Європі живе близько 300 000 етнічних чеченців, які мають статус шукачів притулку від політичного переслідування.

З початком війни на сході України у 2014 році чимало представників ЧРІ стали пліч-о-пліч з українськими захисниками у протистоянні навалі росіян. Було сформовано два міжнародні добровольчі батальйони імені Джохара Дудаєва та імені Шейха Мансура.

А з початком повномасштабного вторгнення РФ ще більше чеченців виявили бажання приєднатися до боротьби з окупантами. 26 лютого 2022 року голова уряду ЧРІ за кордоном Ахмед Закаєв звернувся до Володимира Зеленського із пропозицією направити своїх бійців для війни з росіянами. Він запропонував підписати угоду про військове співробітництво з Україною, щоб розпочати формування нових добровольчих загонів.

«Ця процедура необхідна, щоб наші добровольці були захищені Женевською конвенцією. Ми будемо раді зробити свій внесок у справедливу війну українського народу», — пояснив Закаєв. У відповідь на це звернення, а також лідерів інших країн, у складі ЗСУ був створений Інтернаціональний легіон.

Війну Росії з Україною передбачив перший лідер Ічкерії Джохар Дудаєв, який пророчив, що у цьому протистоянні переможцями вийдуть саме українці. У травні 2022 року його вдова Алла Дудаєва записала відеозвернення до українського народу, в якому також виказала свою підтримку у боротьбі з агресором. 

«Ми бачили любов народу в українських вишиванках і в усьому, що було розлито навколо, і це кохання вас рятує. Воно врятує і наш світ, бо у нас спільний ворог. Джохар сказав, коли над Україною зійде українське сонце, Росія зникне. І ми всі чекаємо на цей момент і сподіваємося. Ми віримо в те, що народ України переможе. Адже весь світ вам допомагає, захоплюється мужністю президента Зеленського та мужністю українського народу, який витримав важкий перший удар і зараз б’є російську імперію на всіх напрямках», — зазначила Алла Дудаєва.

Раніше Заборона опублікувала спецпроєкт про всі війни, що розв’язала Росія лише за 30 років сучасної історії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій