'
Читаєте зараз
Ну, привітики. Жадані ЗРК Patriot таки стануть на захист від російських ракет

Ну, привітики. Жадані ЗРК Patriot таки стануть на захист від російських ракет

Ilona Kivva
Автор:
  • Країна посилює захист повітряного простору на кордоні з Україною після падіння ракети на її території 15 листопада 2022 року.
  • Німеччина запропонувала Польщі зенітно-ракетні комплекси та бойові винищувачі з власного арсеналу.
  • ЗРК унікальні тим, що можуть використовуватися стаціонарно або ж регулярно передислоковуватися.

Країна-союзниця розмістить на кордоні з Україною надпотужні системи протиповітряної оборони Patriot. Зброя здатна виявляти крилаті та навіть балістичні ворожі ракети на відстані до 130 кілометрів, а літаки — майже за 200 кілометрів. Також небо патрулюватимуть багатоцільові винищувачі ‘Тайфун’.

Заборона розповідає про посилення захисту повітряного простору країною НАТО.


Ракета у селі Пшеводув: відповідь на інцидент 

Польська протиповітряна оборона зараз переживає серйозну реконструкцію. Польське військо має серед свого озброєння закуплені за мільярди злотих системи середньої та малої дальності, зокрема американські зенітні ракетні комплекси Patriot. Але основу ППО високої дальності є ракети, створені в Радянському Союзі, і до того ж вони не є вершиною того часу, пише TVN24.

Інцидент у селі Пшеводув 15 листопада показав, що Польща потребує додаткового захисту свого неба, на що відреагувала Німеччина. «Ми запропонували Польщі підтримку в забезпеченні безпеки повітряного простору – нашими винищувачами Eurofighter Typhoon і системами ППО Patriot», – заявила німецька міністерка оборони Крістін Ламбрехт.

У Міноборони Польщі повідомили, що додаткові ППО з Німеччини розмістять на кордоні з Україною.

Читати більше новин в Telegram

На що здатний Patriot?

Цей зенітно-ракетний комплекс є основною системою протиповітряної та протиракетної оборони армії США. Нові варіанти системи ППО здатні вражати балістичні, крилаті ракети та літаки, пише Missilethreat.

З чого складається: 

  • керована ракета (PAC-2 або PAC-3);
  • пускова установка;
  • радіолокаційний комплекс;
  • станція управління;
  • енергогенераторна установка;
  • високочастотна антена.

Система Patriot запускає ракети з пускової станції M901, яка містить до чотирьох пускових контейнерів на причепі. Кожен контейнер може вмістити від однієї до чотирьох ракет в залежності від типу. Запуском можна керувати як вручну, так і дистанційно.

ЗРК використовує два типи ракет-перехоплювачів: PAC-2 і PAC-3. Сімейство ракет PAC-2 є спадкоємцем оригінальних PAC-1, але містить оновлення програмного забезпечення для ураження балістичних ракет і оновлену осколково-вибухову боєголовку. А PAC-3 має менший діаметр і високу маневровість, яка допомагає ефективно знищувати швидко-рухливі цілі. Щоб досягти більшої маневровості, у PAC-3 вмонтована чутлива конструкція планера та масив із 180 твердопаливних двигунів.

Patriot має свій генератор, який забезпечує енергію, необхідну для роботи електричних систем стартової станції, зокрема мозку машини, який дозволяє керувати випущеними ракетами.

Усю цю конструкцію тягне військова вантажівка M983 Heavy Expanded Mobility Tactical Truck (HEMTT). Вона може залишатися прикріпленою до пускової установки під час запуску або від’єднатися і залишити пускову на місці.

Винищувачі Eurofighter Typhoon: характеристики

Eurofighter Typhoon — це багатоцільовий бойовий літак, який може брати участь в найрізноманітніших повітряних операціях: від контролю за повітрям, підтримки миру і до конфліктів високої інтенсивності. Особливість машини в тому, що у процесі розробки літака брали участь пілоти. Сам винищувач розробили та випускають у міжнародній кампанії Eurofighter GmbH, пишуть на Royal air force.

Короткі характеристики винищувача:

  • максимальна швидкість — 680 м/с;
  • максимальна висота — понад 16700 м;
  • довжина — 15.96 м;
  • розмах крила — 10.95 метри.

«Літак виготовлено з передових композитних матеріалів, щоб забезпечити низький радарний профіль і міцний планер. Лише 15% поверхні літака займає метал, що забезпечує непомітність і захист від радіолокаційних систем. Це забезпечує як чудову маневровність на дозвукових швидкостях, так і ефективну надзвукову здатність підтримувати найширший спектр бойових сценаріїв», – пояснює компанія-розробниця Eurofighter Typhoon.

Особлива конструкція двигуна винищувача дозволяє Eurofighter Typhoon здійснювати крейсерські польоти на надзвукових швидкостях без використання повторного нагріву протягом тривалого часу. Двигуни забезпечують 1000 годин нальоту без необхідності позапланового технічного обслуговування завдяки використанню розширеного інтегрованого моніторингу стану, що забезпечує найкращу у своєму класі надійність, ремонтопридатність і загальну вартість експлуатації.

Літак озброєний револьверною гарматною системою із замкнутою системою подачі боєприпасів Mauser BK27mm. Eurofighter Typhoon має 13 вузлів кріплення для лафета, по чотири під кожним крилом і п’ять під фюзеляжем. Система управління озброєнням (ACS) керує вибором зброї та стрільбою, а також відстежує стан зброї. Залежно від виду завдання, яке має виконати літак, він може нести від 6 до 12 ракет. Лазерний вказівник винищувача забезпечує точне визначення місце у просторі цілей і наведення зброї.

НАТО перейшла до посилення протиповітряної оборони в Східній Європі після вторгнення Росії в Україну в лютому-2022. Понад десяток країн–членів НАТО на чолі з Німеччиною в жовтні розпочали ініціативу зі спільної закупівлі систем протиповітряної оборони для захисту від кількох рівнів загроз, в тому числі і Patriot.

Раніше Заборона розповідала про сучасні комплекси ППО Avenger, які Збройним силам Україні передали Сполучені Штати. Це повністю автоматизовані комплекси, які можуть знищувати крилаті ракети, дрони, літаки та гелікоптери ворога.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій