'
Читаєте зараз
Обмеження готівки та ручна поклажа. Україна змінила правила перетину адмінкордону з анексованим Кримом

Обмеження готівки та ручна поклажа. Україна змінила правила перетину адмінкордону з анексованим Кримом

Markiian Oliiarnyk
Ялта
  • 7 грудня 2021 року набув чинності наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
  • Документ змінює правила переміщення готівки, продуктів та особистих речей.
  • Є особливий пункт про евакуацію з тимчасово окуповану територію.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з 7 грудня 2021 року змінило правила переміщення через адміністративну межу з анексованим Кримом деяких товарів. Прямо в наказі відомства про заборону торгівлі не сказано, але схоже, що мета заходів саме така.

Заборона розповідає про головне з наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 23.11.2021 №258 «Про затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через адміністративну межу товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей».


Скільки готівки можна вивозити з Криму та ввозити в Крим

Адміністрація Державної прикордонної служби, коментуючи наказ, зазначає, що переміщення готівкових коштів, ручної поклажі (крім особистих речей) та супроводжуваного багажу частіше одного разу на добу в одному напрямку забороняється.

Крім того, з 7 грудня люди можуть везти в\з Крим готівкою не більше 100 000 гривень, або еквівалентну суму в іноземній валюті. Якщо сума більша, треба показати підтверджувальні документи про походження цих грошей, уточнюється в наказі про перелік і обсяг (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через адміністративну межу товарів МінТОТ.

Ручна поклажа та продукти харчування: дозволи та заборони

Фізичним особам дозволяється переміщувати через адмінмежу особисті речі, які мають ознаки вжитку в ручній поклажі та супроводжувальному багажу.

Читати більше новин в Telegram

Щодо речей, які не мають ознак вжитку, встановлюються певні обмеження лише при прямуванні з тимчасово окупованої території АР Крим. Зокрема, дозволяється переміщувати товари та речі, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень та/або сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу (за умови, що харчові продукти – не більше 2 кг кожного найменування та непродовольчі товари – не більше двох одиниць кожного найменування).

У разі евакуації (переїзду) фізичної особи з тимчасово окупованої території на контрольовані Україною території дозволяється вивезення особистих речей та майна, бувших у вжитку, які на їхній розсуд необхідні для облаштування на новому місці проживання, включаючи меблі, побутову техніку та інші предмети домашнього вжитку.

Повний список заборонених товарів є в наказі МінТОТ.

Раніше Заборона розповідала про жахливе становище жителів, економіки та прав людини в окупованому Росією Криму, згідно з доповіддю правозахисних організацій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій