'
Читаєте зараз
Обстріл РФ 4 квітня: ЗАЕС знову на межі блекауту

Обстріл РФ 4 квітня: ЗАЕС знову на межі блекауту

Ilona Kivva
Автор:

Внаслідок ударів Росії по Україні вранці 4 квітня була відключена одна із зовнішніх повітряних ліній, через яку ЗАЕС отримувала живлення від української енергосистеми, повідомив Енергоатом.

Йдеться про повітряну лінію ПЛ-330кВ «Запорізька ТЕС – Феросплавна». Через неї відбувається зовнішнє енергопостачання на ЗАЕС для забезпечення потреб атомної станції. Зараз вона зʼєднана з енергосистемою України лише лінією однієї електропередачі «Дніпровська», роботу якої напередодні відновили енергетики.

«Це вчергове загрожує настанням аварійної ситуації на тимчасово окупованій ЗАЕС. У разі відключення цієї останньої лінії звʼязку з вітчизняною енергомережею станція опиниться на межі чергового блекауту, що є важким порушенням умов безпечної експлуатації станції», – йдеться в повідомленні Енергоатому.

На держпідприємстві нагадали, що від початку окупації росіянами Запорізька АЕС вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. Їхня відмова загрожує настанням аварійної ситуації.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій