'
Читаєте зараз
Обвинувачені в роботі на “Новоросія ТВ” вийшли на свободу

Обвинувачені в роботі на “Новоросія ТВ” вийшли на свободу

Katerina Sergatskova

Дмитро Василець і Євген Тімонін були засуджені на 9 років в’язниці за сприяння терористичній організації. Вони допомагали телеканалу “Новоросія ТВ”, що транслюється на непідконтрольних Україні територіях, і створювали програми, в котрих висміювали українські медіа.

21 лютого апеляційний суд Києва скасував цей вирок і відправив справу на перегляд до суду першої інстанції. А обвинувачені вийшли на свободу на 2 місяці під цілодобовий домашній арешт.

Чоловіків заарештувало СБУ в листопаді 2015 року в Києві. Їх взяли під варту в СІЗО. Стосовно обох завели кримiнальну справу за те, що організовували трансляцію сепаратистського телеканалу в інтернеті, а також за висловлювання, націлені на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, і публічні заклики до здійснення теракту.

ЗМІ писали, що Дмитро Василець був автором проекту “Правильное ТВ”, на якому транслювали російські пропагандистські сюжети, а Євген Тимонін підтримував “Антимайдан” і під час Майдану збирав для проекту грошi.

Коли чоловiкiв заарештували, стало відомо, що Василець і Тімонін були в складi громадської ради при Міністерстві інформаційної політики України. Міністр Юрій Стець тоді заявив, що хоч і особисто затверджував склад цієї ради, але учасників – не перевіряв. Після того, як вони були заарештовані за сприяння терористичній організації, з ради їх виключили.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій