Читаєте зараз
Один з найбільших виробників зброї в Європі може передати Україні технології: які саме 

Один з найбільших виробників зброї в Європі може передати Україні технології: які саме 

Ilona Kivva
Автор:

Великий збройний концерн Czechoslovak Group AS пропонує Україні угоду, завдяки якій вона зможе наростити власне виробництво важких боєприпасів. Компанія готова інвестувати сотні мільйонів євро, пише Bloomberg.

CSG вже веде переговори з «Укроборонпромом» щодо потенційного спільного підприємства, де вироблятимуть артилерійські й танкові снаряди та важку техніку, каже власник концерну Міхал Стрнад. 

CSG збільшила виробництво боєприпасів великого калібру на своїх заводах у Словаччині, Іспанії та Сербії більш ніж у 10 разів після початку великої війни у 2022 році, тож має потужності для допомоги.

«Непросто впоратися з таким швидким зростанням. Якщо у нас буде угода, ми передамо наші технології в Україну. Таким чином ми могли б використати їхні можливості та їхніх людей для збільшення виробництва артилерійських і танкових боєприпасів», – сказав бізнесмен.

Окрім боєприпасів, CSG виготовляє військові та цивільні вантажівки Tatra, бронемашини та колісні самохідні гаубиці, а також модернізує радянські танки Т72 для української армії. Щоб задовольнити висхідний попит, компанія будує нові виробничі цехи в Чехії, а у квітні планує придбати малий бізнес боєприпасів американської компанії Vista Outdoor Inc за $1,9 мільярда.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій