Читаєте зараз
Окупаційні війська намагаються оточити Авдіївку, а ЗСУ активізувались на Роботинському напрямку.

Окупаційні війська намагаються оточити Авдіївку, а ЗСУ активізувались на Роботинському напрямку.

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Східний напрямок

  • Збройні сили РФ (ЗС РФ) посилили наступ на Авдіївському напрямку. Після місяців невдалих спроб захопити місто «в лоб» росіяни намагаються його оточити. З 10 жовтня російська артилерія та авіація розпочали масований обстріл міста та його околиць.

Одночасно з обстрілом ЗС РФ почали завдавати ударів з флангів. З півночі вони били у напрямку Красногорівки-Степового, а з півдня — в сторону Водяного-Сєверного. Разом з артилерією та авіацією до атаки було залучено декілька підрозділів з важкою наземною технікою та великою кількістю піхоти. В ході наступу окупаційні війська втратили десятки одиниць техніки, що було зафіксовано на відео та фото української аеророзвідки.

Однак, як зазначають військкори РФ, в ході наступу окупаційній армії все ж вдалося просунутись на незначну відстань на різних ділянках фронту. Цю інформацію підтверджує й український ресурс Deepstatemap.

  • На Харківщині росіяни продовжують спроби просунутися до Куп’янська. За даними російських військкорів, окупаційним військам вдалось просунутись на кількасот метрів на різних ділянках фронту. Цю інформацію підтверджують і українські воєнні телеграм-канали. Найскладніша ситуація для українських військ наразі у районі Синьківки та Кислівки, які зазнають найбільш інтенсивних ударів ЗС РФ.

Південний напрямок

  • Західніше від Роботиного ЗСУ пішли у наступ у напрямку Копані. Українська армія вже декілька місяців намагається розширити плацдарм для подальших наступальних дій тут, а також для того, аби убезпечити власні війська від флангової атаки ЗС РФ.

Східніше на цій ділянці ЗСУ активно застосовують касетні боєприпаси по позиціях армії РФ у напрямку Роботиного-Вербового, однак це не призвело до суттєвих змін на відтинку.

Вибухи в тилу армії РФ

7 жовтня вранці в окупованій Новій Каховці на Херсонщині вибухнула машина секретаря місцевого осередку «Єдиної Росії» Володимира Малова. Лікарі не змогли врятувати колаборанта.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій