Окупанти хочуть судити Залужного та Азов за те, що самі зробили з Маріуполем: СК РФ завів справу
- В останні дні грудня в окупованому місті сталася нарада Слідчого комітету РФ.
- Голова відомства Бастрикін вимагав від місцевих і призначених росіян давати швідкі результати щодо слідства.
- Кількість загиблих жителів залишається невідомою.
Росія звинувачує українських військових в загибелі тисяч жителів Маріуполя, українського міста, яке з першого ж дня повномасштабного вторгнення до травня 2022 року щодня знаходилося під обстрілами російської армії.
Заборона розповідає про цікаву нараду в окупованому місті-герої на Азові.
Слідчий комітет РФ завів справу на Залужного та Редиса
Наприкінці грудня 2022 року в майже знищений росіянами Маріуполь прибув голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін. Офіційна мета — обговорити розслідування проти української армії, неофіційна — надавити на місцевих колаборантів та російських ставлеників, як саме і що саме треба виявити в ході слідств, перевірок та допитів.
Наприклад, вже в ході так званого слідства нібито отримано «нові відомості щодо участі у складі підрозділів збройних формувань України іноземних найманців».
«Зі свідчень одного з полонених випливає, що у підрозділі 36 окремої бригади морської піхоти [36 ОМБ імені контрадмірала Михайла Білинського, миколаївські ВМС ЗСУ] перебували піддані Великобританії. Військову службу у ЗСУ вони проходили з 2020 року, беручи активну участь у підготовці до ведення бойових дій у міських умовах. Крім того, інструкторами з Німеччини військовослужбовці України навчалися штурму будівель та стрільби із озброєння іноземного виробництва. Наразі детально встановлюються відомості щодо фінансування діяльності найманців на території України», — йдеться в інформації СК РФ.
Читати більше новин в TelegramТакож на нараді стало відомо про порушення кримінальної справи за ч. 1 ст. 356 КК РФ.
В справі фігурують:
- головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний;
- командувач операцією Об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк;
- командувач оперативно-тактичного угрупування «Схід» ЗСУ генерал-лейтенант Юрій Содоль;
- командувач Національної гвардії України Юрій Лебідь;
- командир 12-ї бригади оперативного призначення східного територіального об’єднання НГУ полковник Денис Шлега;
- командир окремого загону спеціального призначення «Азов», що є частиною 12-ї бригади оперативного призначення НГУ майор Денис ‘Редис’ Прокопенко
- неназвані інші посадові особи ‘інших українських військових формувань’.
Коли і як буде відбуватися судилище, на нараді не оголошувалося.
Скільки людей загинули в Маріуполі
Судячи з тексту, названих вище українців планується звинуватити у вбивстві мирних жителів Маріуполя.
«У квітні на залишених українськими військовими позиціями знайшли тіло 51 мирного жителя, а після повного звільнення та обстеження міста їхня кількість зросла до 3000. Вдалося послідовно встановити ланцюжок причетних до злочинів осіб», — кажуть в Слідкому держави-агресорки.
На початку травня, коли облога ще тривала, представники полку «Азов» говорили про 25 000 загиблих. В червні мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що за обережними цифрами, загинуло понад 22 000 людей.
Associated Press у великому розслідуванні називає ще більшу цифру. Джерела агенства, які послалися на розмови з людьми, що займалися реєстрацією загиблих, кажуть про 75 000.
Раніше Заборона розповідала про супутникові знімки, які показали розширення території кладовища біля Маріуполя на більше 10 000 могил.
Читати більше новин в Telegram