Окупанти не зможуть взяти Бахмут і Сіверськ: в ISW пояснили стратегію
- 3 липня 2022 року українські воїни відійшли з Лисичанська.
- Тепер захисники України зможуть вести більш ефективний опір на випрямленій лінії фронту без ризику оточення.
- Росія продовжує застосовувати на Донбасі тактику «випаленої землі».
Після захоплення Лисичанська окупанти можуть кинути усі сили на захоплення Бахмуту і Сіверська. Між Лисичанськом і Сєвєродонецьком російські війська намагаються консолідуватися, щоб домогтися повного контролю над Луганською областю.
Заборона розповідає про дані розвідки Її Величності та ISW щодо подальшої стратегії РФ на Донбасі.
Як розгортатиметься битва за Донбас: план Росії
Відносно швидке захоплення Лисичанська російськими військами поширює її контроль практично на всю територію Луганської області, вважають у британській розвідці.
«На відміну від попередніх етапів війни, Росія, ймовірно, досягла досить ефективної координації між принаймні двома угрупованнями сил: Центральним, яке, ймовірно, очолив генерал-полковник Олександр Лапін, і Південним, ймовірно, під командуванням нещодавно призначеного генерала Сергія Суровікіна», — доповіли військові розвідники Її Величності.
За інформацією Інституту вивчення війни, Путін і Шойгу представили взяття Лисичанська як велику перемогу російських військ. Лапіну російський президент вже навіть вручив «Героя Росії».
При цьому, вірогідно, українські захисники відійшли на напрямку відповідно до плану, адже утримувані Україною райони Сєвєродонецька-Лисичанська мали вигляд виступу, який росіяни могли атакувати з трьох сторін. Тепер українські воїни зможуть дати бій окупантам на більш випрямленій та придатній для оборони лінії фронту.
На думку британських військових аналітиків, битва за Донбас характеризується повільними темпами просування та масованим застосуванням Росією артилерії, якою вона рівняє міста з землею. Найімовірніше, РФ продовжить дотримуватися цієї тактики.
Окупанти зосередяться на взятті Сіверська та Бахмуту — ISW
Росіяни намагаються консолідуватися для контролю над захопленою територією навколо Сєвєродонецька та Лисичанська, щоб взяти під свій контроль усю Луганську область, вважають в Інституті вивчення війни (ISW).
Російські війська почали зміцнювати позиції в районі Лисичанська та Білогорівки. У Сєвєродонецьку рашисти створили комендатуру замість місцевої влади та, ймовірно, почнуть встановлювати адміністративний окупаційний контроль над обласним центром і Лисичанськом.
4 липня 2022 року російські війська активізували наступ на схід від Бахмута у Донецькій області. Такі дії є підготовкою до спроби взяти Бахмут і Сіверськ, переконані в ISW.
«Російські війська, ймовірно, продовжуватимуть просування на захід від траси Т1302 Бахмут-Лисичанськ, щоб зрештою пройти до Бахмута та Сіверська, хоча їхня здатність зробити це успішно після втрат, понесених під час спроби взяти Лисичанськ, є сумнівною», — зазначили військові аналітики.
Водночас Збройні сили України отримали значне посилення завдяки західній зброї та все частіше обстрілюють російську військову інфраструктуру в глибині тимчасово окупованих територій, особливо з американських систем HIMARS. Так, 4 липня українські воїни завдали ударів по російських складах боєприпасів у Сніжному Донецької області (приблизно 75 км від лінії фронту).
У ISW зазначають, що збільшення здатності українських сил вражати критичні російські військові об’єкти на дальні дистанції демонструє нові військові можливості та перспективи, які вдається реалізувати за допомогою зброї від країн-союзниць.
Раніше Заборона розповідала про доповідь розвідки Її Величності щодо того, чому Російська Федерація з високою ймовірністю не зможе досягти переваги у повітрі у війни з Україною.
Читати більше новин в Telegram