'
Читаєте зараз
Росія може фінішувати на Донбасі і далі не піти. Британська розвідка пояснила стратегію

Росія може фінішувати на Донбасі і далі не піти. Британська розвідка пояснила стратегію

Ilona Kivva
Автор:
  • Російські війська кинули основні зусилля на оточення Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжного.
  • Це дасть можливість армії РФ захопити Луганську область, що в свою чергу є частиною плану з окупації Донбасу.
  • Кожний віджатий кілометр української землі означає, що на ньому будуть розміщені Іскандери та інша далекобійна смертоносна зброя.

Навіть у разі повного захоплення Донбасу російські війська не зможуть просуватися далі, вглиб України. Це пов’язано з тим, що лінія зв’язку розшириться, а це спричинить проблеми з підтримкою військ технікою, боєприпасами та продовольством. Знаходити поповнення на місці неможливо — рашисти майже знищили інфраструктуру.

Заборона розповідає про результати аналізу розвідки Її Величності.


Навіщо Москві Луганська область

Російські війська посилили інтенсивність наступу та намагаються оточити Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Рубіжне, доповіли у британській розвідці. Це призведе до окупації всієї Луганщини і значно спростить захоплення всього Донбасу. Власне, такою була одна з заявлених цілей «спецоперації» ці

Станом на 24 травня 2022 року північну та південну осі операції розділяють приблизно 25 кілометрів території, яку контролює Україна.

«Українці чинять сильний опір: сили зайняли добре вкопані оборонні позиції. Операція об’єднаних сил України, яка давно розпочалася [з 2014 року], імовірно, зберігає ефективне командування і контроль над цим фронтом», — зазначили у британській розвідці.

Читати більше новин в Telegram

Актуальна мапа бойових дій в Україні станом на 23 травня 2022 року. Скриншот: Ministry of Defence/Twitter

За даними британських військових аналітиків, захоплення Росією Сєвєродонецької кишені призведе до окупації всієї Луганської області. Тому російське військове командування зосереджує головні зусилля на цьому напрямку. Операція для РФ є важливою частиною кампанії із повного захоплення Донбасу.

Втім, якщо окупанти на Донбасі просуватимуться далі на захід, то вони, ймовірно, зіткнуться з проблемами у підтримці окупаційних військ технікою, боєприпасами та продовольством, адже лінія зв’язку розшириться. І це значно ускладнить подальше просування армії РФ.

Однак навіть для утримання позицій та запобігання нарощування сил противника Україні потрібна зброя.

«Наступ росіян на Донбасі – це нещадна битва, найбільша на європейській території з часів Другої світової війни. Зарано робити висновок, що Україна вже має всю необхідну зброю. Закликаю партнерів пришвидшити поставки озброєння та боєприпасів, особливо РСЗВ, далекобійної артилерії, БТР», — написав в твіті голова українського МЗС Дмитро Кулеба.

Раніше Заборона розповідала про дані українських розвідників щодо ситуації на острові Зміїний та чому контроль над цим скелястим клаптиком землі важливий у війні як для України, так і для окупантів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій