Олди тут? Internet Explorer припинив своє існування
- IE запустили у 1995 році на базі найпершого у світі веббраузера Mosaic.
- До 1999 року він мав 99% ринку, що втягнуло Microsoft у гучну судову справу щодо монополії.
- Популярність Internet Explorer почала падати на початку 2000-х з появою Mozilla Firefox та Google Chrome.
Internet Explorer, над створенням якого працювало шестеро людей, остаточно припинив роботу. Корпорація Microsoft визнала, що він застарів та вже не відповідає вимогам сучасності. Веббраузер проіснував 27 років, понад 10 з яких залишався найпопулярнішим у світі.
Заборона розповідає історію створення IE.
Закриття IE: історія найпопулярнішого браузера 90-х
15 червня 2022 року Microsoft офіційно завершила підтримку легендарного браузера Internet Explorer (IE), повідомили у блозі компанії.
«Після понад 25 років допомоги людям у користуванні інтернетом IE припинив свою роботу. Internet Explorer є продуктом старої епохи, але його внесок в еволюцію інтернету був надзвичайним: браузер допоміг зробити його по-справжньому інтерактивним. Наша історія багато в чому є історією інтернету та того, які можливості він дав людям у всьому світі», — сказав генеральний менеджер Microsoft Edge Enterprise Шон Ліндерсі.
Internet Explorer запустили 16 серпня 1995 року на базі першого у світі веббраузера з графічним дизайном Mosaic, права на який Microsoft придбала у компанії Spyglass. Першу версію IE створила команда всього лише з шести людей на чолі з Томасом Рірдоном. Програмісти розробили власні технології, такі як VBScript і JScript, у якості альтернативи JavaScript. Пізніше Microsoft також розробила каскадні таблиці стилів (CSS), які стали стандартом для розробки вебсторінок.
Читати більше новин в TelegramСпочатку платформа була абсолютно автономною, купувати та встановлювати її потрібно було окремо, але після виходу Windows 95 вона стала автоматично входити у пакет «Microsoft Plus!», що зробило веббраузер найпопулярнішим майже на 10 років. Так, до 1999 року Internet Explorer мав 99% ринку, через що корпорація-засновник була втягнута у судову справу, яку Microsoft програла. Було постановлено розділити компанію на дві частини: одна б займалася суто операційною системою, а інша — програмним забезпеченням (у тому браузером). Однак ІТ-гігант оскаржив рішення в апеляційному суді, тому у якості альтернативної міри мав лише поділитися обчислювальними інтерфейсами з іншими компаніями.
Частково завдяки цьому у 2004 році з’явився Mozilla Firefox. IE все ще продовжував зберігати лідерську позицію завдяки інтеграції у операційну систему Windows, але поступово кількість користувачі почала падати.
У 2008 році запустили Google Chrome, що стало новим у розвитку веббраузерів. Програма практично одразу завоювала 1% ринку, що для новачка було приголомшливим результатом. Це ще більше відтіснило IE, який поступався сучасним платформам швидкістю, зручністю та мультимедійними можливостями.
Internet Explorer: меми
Мережа з любов’ю попрощалася зі знайомим з дитинства браузером.
End of an era as after 27 years of service, #Microsoft will retire #InternetExplorer on June 15
— Khatarnak_Tweets (@Khatarnak_Twts) June 14, 2022
Thanks for your services 🙏 pic.twitter.com/YHcQmo9wOR
Раніше Заборона розповідала про систему AMBER Alerts, яка запрацювала у соціальній мережі Instagram. Вона допоможе шукати зниклих дітей у 25 країнах світу.
Читати більше новин в Telegram