Читаєте зараз
Онкологи оголосили про успіх в створенні вакцини проти найбільш смертоносного раку

Онкологи оголосили про успіх в створенні вакцини проти найбільш смертоносного раку

Yevheniia Kostina
  • Вчені вчать імунну систему протистояти раку за допомогою технології мРНК-вакцини.
  • Паралельно ведуться інші випробування подібних вакцин.
  • Для виходу на фінальні стадії знадобляться вже не десятиліття, а кілька років.

Одним з найпоширеніших видів раку є рак шкіри. Частіше діагностують меланому: успіх у лікуванні залежить від стадії, віку та способу життя людини.

Заборона розповідає про прорив у превентивних заходах проти онкологічних захворювань.


Технологія мРНК: щеплення проти раку

Розроблена Moderna Inc і Merck & Co експериментальна мРНК-вакцина проти раку знизила ризик смерті або рецидиву найбільш смертоносного раку шкіри на 44% порівняно з імунотерапією Merck Keytruda, пише Reuters.

«Технологія мРНК до Keytruda активізує імунну відповідь. Отримані результати свідчать про те, що додавання персоналізованої вакцини проти раку на основі цієї технології може продовжити час без рецидиву або смерті пацієнтів», — сказав доктор Джеффрі Вебер з онкологічного центру NYU Langone Perlmutter.

Результати додають дані до часткових висновків, опублікованих компаніями в грудні 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

У Merck повідомили, що компанії ведуть переговори з регуляторними органами США щодо розробки пізньої стадії випробування, яка необхідна для затвердження комбінованого режиму. Може минути три-чотири роки, перш ніж будуть відомі результати більших випробувань.

Keytruda: що відомо про експеримент

Вакцину виготовляють на основі аналізу пухлини пацієнта після хірургічного видалення. Вчені намагаються навчити імунну систему розпізнавати та атакувати специфічні мутації в ракових клітинах.

Keytruda від Merck схвалена для лікування меланоми та багатьох інших видів раку. Вона належить до класу широко використовуваних імунотерапій, відомих як інгібітори контрольних точок, призначених для вимкнення білка PD-1.

У дослідженні середньої стадії брали участь чоловіки та жінки з високим ризиком повернення меланоми. Серед 107 суб’єктів дослідження, які отримали як експериментальну вакцину, рак повернувся у 24 суб’єктів протягом двох років спостереження. Існувала невелика різниця в показниках відповіді між людьми, чиї пухлини мали багато мутацій (типовий провісник відповіді імунотерапії) і тих, чиї пухлини не мали.

Серйозні побічні ефекти були подібними між двома групами дослідження. Найпоширенішим побічним ефектом, пов’язаним саме з вакциною, є втома.

Співпраця Merck/Moderna є одним із кількох, які об’єднують потужні препарати, які дають змогу імунній системі протистояти раку за допомогою технології мРНК-вакцини. BioNTech SE і Gritstone Bio Inc працюють над конкуруючими вакцинами проти раку на основі технології мРНК.

Раніше Заборона розповідала про дослідження в Сорбонні. Вчені довели, що мурахи можуть практично безпомилково визначати рак за зразками сечі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій