'
Читаєте зараз
З раком боротиметься рак: науковці створили новаційну вакцину від онкохвороб

З раком боротиметься рак: науковці створили новаційну вакцину від онкохвороб

Ilona Kivva
Автор:
  • Вчені змінили структуру ракових клітин, щоб вони атакували не людський організм, а новоутворення.
  • Для розробки використали клітини раку мозку, адже вони мають унікальну властивість знаходити подібні до себе структури.
  • Тести на мишах показали позитивні результати.

Науковці створили новаційну вакцину на основі живих клітин раку. Вона здатна знищувати новоутворення, а також запобігати їх повторній появі. Препарат проходить первинні тестування та поки адаптований боротися тільки з онкологічними захворюваннями мозку, але в подальшому метод має допомогти ефективно лікувати будь-які види раку.

Заборона розповідає про технологію, що може стати проривом у лікуванні онкохвороб.


ThTC: спільна розробка CSTI і HSCI

Команда вчених з Центру стовбурових клітин та трансляційної імунотерапії (CSTI) та Гарвардського інституту стовбурових клітин (HSCI) змінили структуру ракових часточок, щоб вони атакували не людський організм, а подібні до власних структури. Це абсолютно новий підхід, який може допомогти повністю усунути наявні пухлини, а також запобігти рецидивам у майбутньому, йдеться в дослідженні, опублікованому в науковому виданні Science Translational Medicine.

«Наша команда переслідувала просту ідею: взяти ракові клітини та перетворити їх на вбивць раку у вигляді вакцини. Використовуючи генну інженерію, ми перепрофілюємо ракові клітини, щоб розробити терапевтичний засіб, який вбиває пухлинні клітини та стимулює імунну систему запобігати раку», — каже один із провідних дослідників наукового проєкту доктор Халід Шах.

Головною новацією методу є те, що науковці використали живі пухлинні клітини, які викликають рак мозку. Вони мають одну важливу особливість — долають великі відстані через мозок, щоб приєднатися до аналогічних пухлинних клітин. Фактично це клітини, які здатні відстежувати новоутворення, пояснюють у Medical Express.

Читати більше новин в Telegram

Скориставшись унікальною властивістю, вчені за допомогою інструменту редагування генів CRISPR-Cas9, запрограмували їх вбивати інші ракові клітини. Їх назвали терапевтичними пухлинними клітинами (ThTC).

Метод лікування вже випробували на різних мишах. Їм ввели такі клітини у вигляді вакцини. Вони показали успішний результат. Після того, як ракові клітини зникли, ThTC самознищилися — такий своєрідний запобіжник також був спеціально запрограмований.

Тепер вакцина має пройти подальші етапи дослідження та експериментів і лише тоді, у разі успіху, почнеться етап випробування на людях.

«Наша мета — застосувати інноваційний і придатний для різних видів  раку підхід, щоб ми могли розробити терапевтичну вакцину, яка зрештою матиме тривалий вплив на медицину», — резюмував Халід Шах.

Раніше Заборона розповідала про ще одним препарат для щеплення від раку з кардинально іншим принципом дії. Його розробляє компанія, що винайшла ковідну вакцину.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій