Оновлення даних без ВЛК: в Міноборони України роз’яснили, чи справді штрафують
- В соцмережах поширилася інформація про те, що тих військовозобов’язаних, які оновлять дані без проходження медкомісії, нібито штрафуватимуть.
- Крайній термін подачі документів у ТЦК чи через Резерв+ — 16 липня 2024 року.
- Для проходження медогляду приходить окрема повістка.
Оновлення даних і проходження військово-лікарської комісії — це різні військові обов’язки. Таким чином, тих, хто актуалізував інформацію про себе, але не отримав повістку на ВЛК, не штрафуватимуть. А от якщо вчасно не звернутися у ТЦК чи не подати дані про себе онлайн, таки можна заплатити до 25 500 грн, але і тут є винятки.
Раніше Заборона розповідає про нюанси подачі даних для військовозобов’язаних.
Актуалізація даних для військовозобов’язаних в Україні: що далі
Українське законодавство передбачає окремі види військового обов’язку, серед яких:
- оновлення даних;
- проходження медичного огляду для визначення ступеня придатності до служби.
Це означає, що під час актуалізації даних проходження військово-лікарської комісії не вимагається. Як пояснили в Міністерстві оборони України, на ВЛК скеровують лише тих, хто отримав відповідну повістку. Таким чином, тих, хто оновив дані, але не отримав документ на ВЛК, не штрафуватимуть. А от якщо інформацію про себе не актуалізувати, таки чекає штраф — у розмірі від 17 000 до 25 500 грн.
Це також стосується жінок з медичною та фармацевтичною освітою. Утім, спершу держава намагатиметься отримати дані з інших реєстрів і лише у разі, коли цього буде недостатньо, на військовозобов’язаних накладатимуть санкції.
Читати більше новин в TelegramОновити дані треба до 16 липня. Це можна зробити трьома способами:
- в застосунку «Резерв+»;
- у центрах надання адміністративних послуг;
- у ТЦК.
Документи, які видають «Резерв+» і ЦНАПи мають однакову юридичну силу. Тому якщо ви вже оновили дані в застосунку, просто завантажте й роздрукуйте їх.
ВЛК: як пройти медкомісію
Для проходження військово-лікарської комісії потрібно спочатку отримати повістку. В Україні діють кілька видів ВЛК: центральна, регіональні, а також комісії при ТЦК, госпіталях та різних родах військ.
До складу комісії входять:
- хірург;
- терапевт;
- невропатолог;
- окуліст;
- отоларинголог;
- гінеколог (для жінок);
- лікарі інших спеціальностей (якщо це передбачено медичними показаннями).
Під час проходження військово-лікарської комісії обов’язково виконуються:
- загальні аналізи крові та сечі;
- ЕКГ-дослідження;
- рентгенологічне обстеження органів грудної клітки.
До повістки на ВЛК додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов’язаного. Після медкомісії у цій картці буде вказаний висновок військово-лікарської комісії про придатність чи непридатність до військової служби; Таким чином, повістка на військово-лікарську комісію відрізняється від повістки для уточнення даних.
Раніше Заборона розповідала про чотири види повісток, які діють в Україні на час воєнного стану. Вручити їх можуть не лише працівники ТЦК та СП, але й представники органів місцевого самоврядування, керівники підприємств тощо.
Читати більше новин в Telegram