'
Читаєте зараз
Опалювальний сезон 2023: що треба зробити, поки не дали тепло

Опалювальний сезон 2023: що треба зробити, поки не дали тепло

Ilona Kivva
Автор:
  • Місцева влада у регіонах України, починаючи з 16 жовтня, розпочинає опалювальний сезон — підключають інфраструктуру та будинки. 
  • Є низка порад, які допоможуть зберегти якомога більше тепла в будинку/квартирі.
  • Перед подачею тепла варто, перш за все, підготувати батареї.

Перед початком теплоподачі та навіть вже після варто максимально розвантажити батареї: підняти штори, відсунути меблі. Також треба слідкувати, чи рівномірно вони прогріваються — у системі може бути повітря, що заважає циркуляції. Швидше нагріти приміщення допоможе зменшення тепловтрати.

Заборона розповідає про швидкі лайфхаки щодо підготовки до опалювального сезону, а також про те, як зберігати тепло.


Батареї, проводка, вікна: що перевірити перед включенням опалення

Місцева влада у регіонах, починаючи з 16 жовтня, розпочинає опалювальний сезон — підключають інфраструктуру та будинки. Зокрема, у столиці України пообіцяли подати тепло у житлові приміщення, адже через похолодання кияни масово б включали обігрівачі, що перевантажило б систему.

Є кілька швидких кроків, які варто виконати перед тим, як подадуть тепло:

  • зменшіть тепловтрати — заклейте вікна (не забувайте залишити хвіртку для провітрювання, якщо це не металопластикові вікна), ущільніть двері. Це допоможе швидше прогріти приміщення і підтримувати температуру, адже втрачатиметься менше тепла;
  • перевірте обладнання — якщо плануєте використовувати електрообігрівачі, то переконайтеся у справності проводки, розеток та самих приладів. Бажано викликати фахівця;
  • підготуйте батареї — відсуньте меблі від них, зберіть штори, зніміть декоративні панелі. Переконайтеся, що крани, вентилі, засувки працюють і закриті;
  • збільште тепловіддачу — помийте батареї (так, це впливає на ступінь тепловіддачі) та встановіть на стіну за нею тепловідбивач — його можна зробити зі звичайної фольги або придбати у будівельних магазинах.

Опалювальний сезон: як підтримувати тепло 

Під час пробного запуску тепломережі або вже безпосередньо після початку опалювального сезону важливо перевірити, чи повною мірою працюють батареї. Так, якщо вони прогріваються нерівномірно чи дуже слабко нагріваються, у них може бути повітря. Ознакою може бути булькання всередині радіатора. 

Читати більше новин в Telegram

Надлишкове повітря потрібно спустити через спеціальний вентиль/клапан. Робити це треба повільно, привідкриваючи кран лише трохи аж поки з нього не піде вода. Якщо повітря спущене, а батареї все ще прохолодні, варто звернутися до сантехніка.

Як зберегти тепло в приміщенні. Інфографіка: Межівська селищна територіальна громада

Ось ще кілька порад, які допоможуть зберегти якомога більше тепла:

  • зашторте вікно жалюзями або короткими шторами (важливо саме короткими), особливо вночі — через скло зимою втрачається приблизно 8-15% тепла. А от у сонячну погоду їх навпаки можна відкривати, щоб додатково прогріти приміщення;
  • щільно закривайте міжкімнатні двері — це дозволить зменшити витік теплого повітря з приміщень;
  • звільніть простір біля радіаторів: підніміть задовгі штори, відсуньте меблі, зніміть декоративні панелі — тепло має потрапляти у кімнату вільно.

Раніше Заборона розповідала про ключові правила, які допоможуть зберегти життя під час поїздки у гори взимку. Вкрай важливою є підготовка та правильно підібране спорядження. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій