Опалювальний сезон 2024: що треба зробити, поки не дали тепло

Ilona Kivva
Автор:
  • В Україні з 15 жовтня поступово починається опалювальний сезон.
  • Житлові будинки зазвичай підключають, коли середньодобова температура опуститься до +8° і тримається протягом трьох діб.
  • Є низка порад, які допоможуть зберегти якомога більше тепла в будинку/квартирі.

Перед початком теплоподачі та навіть вже після варто максимально розвантажити батареї: підняти штори, відсунути меблі. Також треба слідкувати, чи рівномірно вони прогріваються — у системі може бути повітря, що заважає циркуляції. Швидше нагріти приміщення допоможе зменшення тепловтрати.

Заборона розповідає про швидкі лайфхаки щодо підготовки до опалювального сезону, а також про те, як зберігати тепло.


Батареї, проводка, вікна: що перевірити перед включенням опалення

В Україні з 15 жовтня поступово починається опалювальний сезон. Так, у Києві вже мали подати тепло для лікарень, шкіл, дитячих садків та інших закладів соціальної сфери міста.

А от житлові будинки розпочнуть підключати, коли середньодобова температура опуститься до +8С протягом трьох діб та зберігатиметься тенденція до похолодання. Зазвичай це відбувається з 15 по 30 жовтня, але в різних регіонах дата може змінюватись залежно від погоди. Наприклад, у Луцьку, Ковелі та Чернігові опалювальний сезон вже стартував. А от у Житомирській області він почнеться з 1 листопада. Тобто все залежить не тільки від температурних показників, а і від рішення місцевої влади.

Є кілька швидких кроків, які варто виконати перед тим, як подадуть тепло:

Читати більше новин в Telegram
  • зменшіть тепловтрати — заклейте вікна (не забувайте залишити хвіртку для провітрювання, якщо це не металопластикові вікна), ущільніть двері. Це допоможе швидше прогріти приміщення і підтримувати температуру, адже втрачатиметься менше тепла;
  • перевірте обладнання — якщо плануєте використовувати електрообігрівачі, то переконайтеся у справності проводки, розеток та самих приладів. Бажано викликати фахівця;
  • підготуйте батареї — відсуньте меблі від них, зберіть штори, зніміть декоративні панелі. Переконайтеся, що крани, вентилі, засувки працюють і закриті;
  • збільште тепловіддачу — помийте батареї (так, це впливає на ступінь тепловіддачі) та встановіть на стіну за нею тепловідбивач — його можна зробити зі звичайної фольги або придбати у будівельних магазинах.

Опалювальний сезон: як підтримувати тепло 

Під час пробного запуску тепломережі або вже безпосередньо після початку опалювального сезону важливо перевірити, чи повною мірою працюють батареї. Так, якщо вони прогріваються нерівномірно чи дуже слабко нагріваються, у них може бути повітря. Ознакою може бути булькання всередині радіатора. 

Надлишкове повітря потрібно спустити через спеціальний вентиль/клапан. Робити це треба повільно, привідкриваючи кран лише трохи аж поки з нього не піде вода. Якщо повітря спущене, а батареї все ще прохолодні, варто звернутися до сантехніка.

Як зберегти тепло в приміщенні. Інфографіка: Межівська селищна територіальна громада

Ось ще кілька порад, які допоможуть зберегти якомога більше тепла:

  • зашторте вікно жалюзями або короткими шторами (важливо саме короткими), особливо вночі — через скло зимою втрачається приблизно 8-15% тепла. А от у сонячну погоду їх навпаки можна відкривати, щоб додатково прогріти приміщення;
  • щільно закривайте міжкімнатні двері — це дозволить зменшити витік теплого повітря з приміщень;
  • звільніть простір біля радіаторів: підніміть задовгі штори, відсуньте меблі, зніміть декоративні панелі — тепло має потрапляти у кімнату вільно.

Раніше Заборона розповідала про ключові правила, які допоможуть зберегти життя під час поїздки у гори взимку. Вкрай важливою є підготовка та правильно підібране спорядження. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій