'
Читаєте зараз
Орбан заявив, що не всі території України належать Україні

Орбан заявив, що не всі території України належать Україні

Ilona Kivva
Автор:

У грудні 2023 року країни ЄС повинні вирішити, чи дозволити Україні розпочати переговори про вступ. Для цього знадобиться одностайна підтримка всіх 27 членів союзу. Дипломати кажуть, що Угорщина може чинити перешкоди, пише Reuters.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив 29 вересня, що потрібно буде знайти відповіді на дуже складні, на його думку, питання, перш ніж Європейський Союз зможе навіть почати переговори про членство з Україною.

«Ми не можемо уникнути питання (коли протягом осені у нас будуть переговори в Брюсселі про майбутнє України), чи можемо ми насправді серйозно розглядати членство для країни, почати переговори про вступ з країною, яка перебуває у стані війни. Ми не знаємо, наскільки велика територія цієї країни, оскільки війна все ще триває, ми не знаємо, скільки її населення, тому що вони тікають. Прийняти країну в ЄС, не знаючи її параметрів, це було б безпрецедентно», — сказав Орбан.

Україна є суверенною державою. Її кордони визнані всіма країнами світу з початку набуття незалежності у 1991 році. З початку війни у 2014 році жодна з окупованих Росією територій не визнається міжнародним правом як частина будь-якої іншої держави, крім України.

25 вересня Орбан заявив парламенту, що Угорщина не підтримуватиме Україну в жодному питанні міжнародних справ, доки не будуть відновлені мовні права етнічних угорців. І хоча Угорщина є членом НАТО й виступає проти вторгнення РФ і прийняла частину біженців, уряд відмовляється постачати зброю.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій