Читаєте зараз
Особливу вставну щелепу Черчилля продали за $22 000 (це не жарт)

Особливу вставну щелепу Черчилля продали за $22 000 (це не жарт)

Ilona Kivva
Автор:

Золоті вставні зуби, які носив Вінстон Черчилль, пішли з аукціону в місті Челтнем у Великій Британії за 18 000 фунтів ($22 000), пише BBC.

Британський прем’єр-міністр часів війни більшу частину свого життя страждав від проблем із зубами та втратив декілька ще в молодості. Аксесуар, який з роками перетворився на незвичайний лот, зробили для Черчилля, коли йому було 65 років.

Зубні протези розробив стоматолог Черчилля Вілфред Фіш, а виготовив зубний технік Дерек Кадліпп. Фото: Аукціонна компанія Cotswold

Британський прем’єр носив цей протез в особливих випадках, а саме: під час багатьох своїх відомих промов, включаючи звернення «Ми будемо битися на пляжах» після вступу країни в Другу світову війну. Протези були спеціально виготовлені таким чином, щоб зберегти природну шепелявість політика. Черчилль завжди носив із собою два комплекти.

Аукціонна компанія заявила, що штучні зуби пішли з молотка за вартістю, більш ніж удвічі дорожчою за початкову — 8000 фунтів стерлінгів. Виграшну ставку зробив британський колекціонер, який брав участь у торгах онлайн.

Серед інших лотів був мікрофон, який нібито використав Черчилль у день перемоги, щоб оголосити про закінчення Другої світової війни. Його продали за 11 500 фунтів стерлінгів, що дорівнює 14 200 доларам.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій