Палестина: хто крім Іспанії, Ірландії та Норвегії може визнати
28 травня офіційно набули чинності рішення Іспанії, Ірландії та Норвегії про офіційне визнання Палестинської держави. Ці країни визнали її з демаркацією кордонів, якими вони були до 1967 року, а також зі столицею Єрусалимом, пише Deutsche Welle.
Ізраїль у відповідь на рішення країн відкликав послів із Мадрида, Осло та Дубліна. Також дипломатичних представників трьох держав викликали на розмову: їм продемонстрували відео з ізраїльтянами, яких захопили в заручники бойовики угруповання ХАМАС.
Також Ізраїль заборонив Іспанії надавати консульські послуги палестинцям на Західному березі річки Йордан і звинуватив країну в підтримці ХАМАСу.
Палестинську державу вже визнали понад 140 зі 193 країн-членкинь ООН, серед яких і Україна. Серед європейських держав незалежність Палестини визнають Болгарія, Угорщина, Кіпр, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія та Швеція (тепер ще й Іспанія, Ірландія та Норвегія). При цьому жодна з країн «Великої сімки» (G7) досі цього не зробила.
Іспанія та Ірландія залучилися підтримкою один одного в питанні визнання Палестини. Також вони залучили інші країни, наприклад, Словенія обіцяла визнати Палестину до середини червня 2024 року.
На такий крок також може піти Мальта: у квітні держава вже голосувала за надання Палестині повноправного членства в ООН.