Читаєте зараз
Палестина: хто крім Іспанії, Ірландії та Норвегії може визнати 

Палестина: хто крім Іспанії, Ірландії та Норвегії може визнати 

Ilona Kivva
Автор:

28 травня офіційно набули чинності рішення Іспанії, Ірландії та Норвегії про офіційне визнання Палестинської держави. Ці країни визнали її з демаркацією кордонів, якими вони були до 1967 року, а також зі столицею Єрусалимом, пише Deutsche Welle.

Ізраїль у відповідь на рішення країн відкликав послів із Мадрида, Осло та Дубліна. Також дипломатичних представників трьох держав викликали на розмову: їм продемонстрували відео з ізраїльтянами, яких захопили в заручники бойовики угруповання ХАМАС.

Також Ізраїль заборонив Іспанії надавати консульські послуги палестинцям на Західному березі річки Йордан і звинуватив країну в підтримці ХАМАСу. 

Палестинську державу вже визнали понад 140 зі 193 країн-членкинь ООН, серед яких і Україна. Серед європейських держав незалежність Палестини визнають Болгарія, Угорщина, Кіпр, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія та Швеція (тепер ще й Іспанія, Ірландія та Норвегія). При цьому жодна з країн «Великої сімки» (G7) досі цього не зробила.

Іспанія та Ірландія залучилися підтримкою один одного в питанні визнання Палестини. Також вони залучили інші країни, наприклад, Словенія обіцяла визнати Палестину до середини червня 2024 року.

На такий крок також може піти Мальта: у квітні держава вже голосувала за надання Палестині повноправного членства в ООН.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій