Читаєте зараз
Палестинська держава: чи дозволить Ізраїль створити

Палестинська держава: чи дозволить Ізраїль створити

Ilona Kivva
Автор:

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу 18 січня виступив проти створення Палестинської держави після закінчення конфлікту в Газі, пише ВВС.

Під час пресконференції Нетаньягу пообіцяв продовжувати наступ у Газі «до повної перемоги»: знищення ХАМАСу та повернення решти ізраїльських заручників. Політик додав, що це може зайняти «ще багато місяців».

Союзники Ізраїлю включно зі США закликали пригадати давнє рішення про дві держави. Згідно з ним майбутня Палестинська держава знаходитиметься пліч-о-пліч з Ізраїльською.

Партнери сподіваються, що нинішня криза може змусити ворогуючі сторони повернутися до дипломатії. Але наміри Беньяміна Нетаньягу зовсім протилежні.

Ізраїль повинен мати контроль безпеки над усією територією на захід від річки Йордан, яка включатиме територію будь-якої майбутньої палестинської держави, впевнений прем’єр-міністр.

«Це необхідна умова, і вона суперечить ідеї палестинського суверенітету. Що робити? Я говорю цю правду нашим американським друзям, і я також зупинив спробу нав’язати нам реальність, яка б зашкодила безпеці Ізраїлю», —  сказав Беньямін Нетаньягу.

Після останніх коментарів ізраїльського прем’єра речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі визнав, що США та Ізраїль бачать речі по-різному.

Білий дім неодноразово намагався вплинути на військову політику Ізраїлю, закликаючи до більш високоточної зброї і стримування наземного наступу. Поради Вашингтона зазвичай залишалися непочутими ізраїльським урядом або ж мали відповідь у вигляді відмови, часто публічно, під час візитів держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій