Читаєте зараз
Палітурку книги XIX століття прибрали з бібліотеки Гарварду з етичних причин: що в ній такого

Палітурку книги XIX століття прибрали з бібліотеки Гарварду з етичних причин: що в ній такого

Ilona Kivva
Автор:

Гарвардський університет зняв палітурку з книги «Des Destinées de l’Ame» («Митарства душі») середини 1880-х років, що зберігається у бібліотеці імені Гоутона. Обкладинка виготовлена зі справжньої людської шкіри, пише BBC.

«Des Destinées de l’Ame»  – твір Арсена Уссе, в якому зібрані роздуми про душу і життя після смерті. До Гарварду книга прибула в 1934 році. Автор подарував її своєму другові Людовіку Буланду. Чоловік був лікарем та обклав книгу шкірою з тіла померлої пацієнтки. Особу жінки не встановлено, але її смерть була природною, кажуть науковці.

Люди використовували людську шкіру для палітурок принаймні із XVI століття, ця практика називалась антроподермічною бібліопегією. У записці до книги йшлося про те, що на обкладинку не нанесли жодних додаткових орнаментів, щоб нібито зберегти її елегантний вигляд.

Вчені довели, що матеріал, яким був переплетений подарунок, насправді є людською шкірою у 2014 році. Наразі працівники бібліотеки прибрали палітурку з метою забезпечити шанобливе поводження з людськими останками, аби відновити гідність померлої жінки. Вчені досліджують біографію та походження анонімної пацієнтки.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій