Читаєте зараз
Пам’ятник Щорсу перевезуть з Києва на Сумщину. В УІНП пояснили міфи щодо руйнації

Пам’ятник Щорсу перевезуть з Києва на Сумщину. В УІНП пояснили міфи щодо руйнації

Markiian Oliiarnyk
  • УІНП планує перемістити пам’ятник Щорсу до заповідника у Сумській області.
  • Пам’ятник має бути не зруйновано, а музеєфіковано — Антон Дробович.
  • Київська міськрада (начебто) підтримує рішення про переміщення, хоча раніше виступала проти.

Пам’ятник більшовицькому ватажку часів радянсько-української війни Миколі Щорсу, що розміщений у Києві, планують перемістити до історико-культурного заповідника на Сумщині. Відповідне рішення було прийняте у межах реалізації політики декомунізації та узгоджене з місцевою владою.

Заборона розповідає про рішення щодо переміщення пам’ятника Щорсу, яке озвучив голова Українського Інституту національної пам’яті Антон Дробович у великому інтерв’ю заступниці головної редакторки Юліані Скібіцькій.


Переміщення пам’ятника Щорсу

В Українському Інституті національної пам’яті вже придумали алгоритм переміщення пам’ятника більшовицькому воєначальнику Миколі Щорсу в межах реалізації політики декомунізації. 

За словами Дробовича, УІНП планує перевезти пам’ятник великим транспортом на Сумщину до музею партизанської слави у Спадщанському лісі, який входить до Путивльського державного історико-культурного заповідника.

«Там музей, де зберігаються об’єкти радянської спадщини і їх не руйнують. Для мене дуже важливо, щоби це [пам’ятник] було не знищено, а музеєфіковано», — пояснив таке рішення Дробович.

Читати більше новин в Telegram
Місце розташування пам’ятника Щорсу у Києві. Скріншот з Google Maps

Позиція Києва щодо переміщення пам’ятника Щорсу

Точних термінів, коли саме повинно відбутися перевезення пам’ятника Щорсу, Дробович не вказує, втім натякнув, що це може бути довготривалим процесом через конфлікт між київською та центральною владами. 

Втім в Українському Інституті національної пам’яті намагаються якомога швидше розв’язати усі пов’язані з цим питання. «У мене є порядок денний до розмови з Київським міським головою, там уже 15 позицій», — уточнює голова УІНП.

Ще у 2018 році київський міський голова Віталій Кличко висловлювався проти перенесення пам’ятника Щорсу. Втім, схоже на те, що позиція Києва дещо змінилася з того часу. 

«Мені важко сказати, яка взагалі позиція в київської влади. Бо є рішення Київської ради про те, що можна його перемістити за дотримання певних умов. Тому де-юре вони за», — пояснив Антон Дробович.   

Попри усі суперечності та відтермінування, голова Українського Інституту національної пам’яті переконаний, що пам’ятник обов’язково перевезуть з Києва.

Раніше Заборона розповідала про плани УІНП щодо скасування вихідного на Міжнародний жіночий день, що традиційно святкується 8 березня.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій