Папа Римський каже, що благословляти ЛГБТ-шлюби можна: які церкви вже дозволяють
- Католицька церква визначає шлюб як союз виключно між чоловіком і жінкою, а одностатевий секс вважається гріховними.
- Папа Римський роз’яснив, що хоч одружувати представників ЛГБТК не можна, але благословляти кохання не заборонено.
- Більшість релігій виступають категорично проти одностатевих союзів, але окремі конфесії не настільки радикальні.
Чи не найбільш прогресивна політика щодо ЛГБТ-одружень у Сполучених Штатах. Там близько 14 релігійних організацій виступають за повну або часткову рівність для одно- та різностатевих пар у цьому питанні. Таких поглядів дотримується найбільша релігійна конфесія та навіть одна із церков Англіканського співтовариства.
Заборона розповідає про сенсаційну заяву глави Ватикану, а також про релігії, які визнають рівність у шлюбах.
Одностатеві шлюби: позиція католицької церкви
Католицька церква має чітку позицію щодо шлюбу. Це нерозривний союз виключно між чоловіком і жінкою, а от одностатеві стосунки вважаються гріховними. Водночас благословляти їх не заборонено за певних умов, роз’яснив Папа Франциск.
«До будь-якого прохання про благословення слід ставитися з пастирським милосердям. Ми не можемо бути суддями, які лише заперечують, відхиляють і виключають. Коли просять благословення, то виражають благання до Бога про допомогу, благання жити краще. Пастирська розсудливість повинна належним чином розрізняти, чи існують форми благословення, про які просять одна людина або більше. Канонічне право не повинно і не може охоплювати все», — каже Єпископ Римський.
Йдеться про те, що прохання про благословення слід розглядати в кожному конкретному випадку. Фактично благословляти чи ні — це рішення на розсуд священнослужителя
Читати більше новин в TelegramЦікаво! У католицькій церкві благословення — це молитва або благання, яке зазвичай виголошує служитель, просячи, щоб Бог прихильно дивився на людину або людей, яких благословляють.
Питання підняли п’ять єпископів на фоні того, що представники церкви у Бельгії та Німеччини у вересні-2022 видали документ, який дозволяє благословення одностатевих союзів. При цьому офіційна позиція Ватикану залишалася незрозумілою, адже Папа на листи з проханням уточнити це питання відповідав загальними фразами.
Одруження для ЛГБТК: як релігії дозволяють
Більшість релігій виступають категорично проти одностатевих союзів, але окремі конфесії не настільки радикальні. Чи не найбільш прогресивна політика в США:
- Альянс баптистів — у 2004 році ухвалив документ, який дозволяє одностатеві шлюби та затверджує повну його рівність для усіх незалежно від статі. У них навіть є ЛГБТК-священники;
- Євангелічно-лютеранська церква — Загальноцерковна асамблея не дійшла згоди щодо питання рівності шлюбів, але організація надає автономію священнослужителям та їхнім парафіям. Тобто такі шлюби дозволені за рішенням священнослужителя;
- Реконструкційний юдаїзм — визнає та вшановує одностатеві шлюби з 2004 року;
- Незалежні католики (Old Catholics/Independent Catholics) — старокатолицькі церкви в Сполучених Штатах можуть відрізнятися у своїх позиціях щодо ЛГБТК. Деякі з них не є відкритими та ствердними, а також не підтримують повну рівність ЛГБТК. Наприклад, Екуменічна католицька спільнота, Американська католицька церква, Американська апостольська спільнота, Незалежна католицька церква Заходу, Католицька апостольська церква в Північній Америці та Національна католицька церква Америки повністю підтримують ЛГБТК;
- Унітарна універсальна асоціація — церква проводить служби для одностатевих пар з 1984 року, а у 1996 році ухвалила резолюцію, яка фактично дозволила шлюби;
- Учні Христа (Disciples of Christ) — шлюби дозволені, але окремі конгрегації зберігають автономію, ому мають право відмовляти одностатевим парам;
- Американська асоціація гуманістів (AHA) — з 2004 року дозволяє одностатеві шлюби;
- Юдеї реформісти (Союз за реформований юдаїзм) — дозволяють такі шлюби з 1996 року;
- Пресвітеріанська церква США — дозволені з 2014 року на розсуд церкви;
- Об’єднана церква Христа — дозволяє з 2005 року;
- Єпископальна церква — дозволила одностатеві шлюби ще у 1976 році;
- Консервативний юдаїзм — визнає і підтримує одностатеві шлюби з 2013 року;
- Церква столичних громад (MCC) — дозволені від заснування. Засновник преподобний Трой Перрі уклав перший у церкві одностатевий шлюб у 1968 році, лише через два місяці після створення церкви;
- Церква Єдність — не займає офіційної позиції щодо соціальних питань, церкви Unity можуть вільно підтримувати одностатеві шлюби.
Цікаво! Церква мормонів забороняє одностатеві шлюби у своїй громаді, але у 2022 році виступила на підтримку закону про дозвіл на такі союзи у США.
У Великій Британії першою великою християнською церквою, яка дозволила одностатеві шлюби у 2017 році стала Шотландська єпископальна церква. Це означає, що ЛГБТК-християни з будь-якої Англіканського співтовариства тепер можуть просити шлюб там, але священнослужитель має дати згоду.
Загалом Англіканська церква виступає проти одностатевих союзів, але у лютому 2023 року їх дозволили благословляти. Священники можуть давати згоду чи відмовляти парам на власний розсуд.
А от найбільшою релігійною конфесією у Сполученому Королівстві, яка дозволила одностатеві шлюби, у 2021 році стала Методистська церква. Підтримують такі одруження також Об’єднана реформатська церква та Квакери.
Також відомими релігійними об’єднаннями, які не визнають гомосексуальні відносини гріховними, є:
- Церква Швеції;
- Церква Данії;
- Церква Ісландії;
- Протестантська церква Нідерландів;
- Євангелічна церква Німеччини;
- Об’єднана церква Канади.
Раніше Заборона розповідала про реформу та інклюзивну релігійну мову у Англіканській церкві. Зокрема, пропонують називати Бога гендерно нейтрально (станом на 2 жовтня 2023 року остаточне рішення ще не ухвалили).
Читати більше новин в Telegram