Папа Римський назвав секс даром: чому тоді розкритикував порно

Ilona Kivva
Автор:

Глава Католицької церкви сказав, що сексуальне задоволення є даром від Бога, але при цьому застеріг від порнографії. Вона, за його словами, викликає «задоволення без стосунків», яке може призвести до залежності, пише BBC.

Саме ж задоволення від сексу, на переконання Ватикану, слід дисциплінувати. 

«Хіть руйнує стосунки між людьми. Щоденних новин достатньо, щоб задокументувати цю реальність. Скільки стосунків, які починалися найкращим чином, пізніше стали токсичними стосунками? Ми повинні захищати любов. Перемога в битві з хіттю може бути справою всього життя», — сказав понтифік.

Папа зробив ці коментарі через кілька днів після того, як на нового главу Дикастерії доктрини віри Ватикану кардинала Віктора Мануеля Фернандеса посипалася критика. Причиною стала книга, яку він написав і опублікував наприкінці 1990-х років під назвою «Містична пристрасть: духовність і чуттєвість».

У книзі обговорювалася людська сексуальність і містилися детальні описи чоловічого та жіночого досвіду під час оргазму. Консервативні католики назвали книгу збоченою і такою, що доводить непридатність кардинала до теперішньої посади.

Цікаво! Саме кардинал Фернандес представив текст, який пізніше схвалив Папа Римський Франциск, у якому детально описано вказівки, які дозволяють священникам благословляти стосунки одностатевих пар.

Папа Римський не вперше висловлюється про секс і порно. Так, в документальному фільмі Disney+ The Pope Answers він сказав, що це «одна з прекрасних речей, які Бог дав людині». Водночас у 2022 році, як пише The Guardian, Франциск визнав, що священники та черниці також дивляться порно. Тоді він зауважив, що з роликів такого змісту походить диявол.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій