Читаєте зараз
Депутати перестануть бути недоторканими у 2020 році

Депутати перестануть бути недоторканими у 2020 році

Сергій Сурепін

Конституційний суд України визнав конституційним президентський законопроект №7203 про внесення змін до статті 80 Основного закону (щодо скасування недоторканності народних депутатів), яким передбачається введення цієї норми з 2020 року.

Конституційний суд під час перевірки запропонованого законопроекту виходив з того, що Верховна Рада восьмого скликання протягом року не розглядала і не змінювала положення статті 80 Конституції України. Отже, законопроект відповідає вимогам статті 158 Основного закону.

Зокрема, Конституційний суд, що на час надання їм цього висновку (до 19 червня, коли було прийнято дане рішення) рішення про введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного або надзвичайного стану за процедурою, визначеною Конституцією України, не прийнято, тому правових підстав, які б унеможливлювали внесення змін до Основного закону, немає.

Рішення Конституційного суду є обов’язковим та остаточним — його не можна оскаржити. Законопроекти будуть передані до Ради. Остаточне схвалення (прийняття в цілому), згідно з процедурою внесення зміни до Конституції, можливо при 300 голосах парламентаріїв.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій