'
Читаєте зараз
Пенсію заморозили: як українцям відновити виплати 

Пенсію заморозили: як українцям відновити виплати 

Tetiana Cherevko
  • Громадяни, які не могли отримувати пенсію через бойові дії та окупацію, можуть повернути всі неоотримані кошти.
  • Для цього потрібно подати заяву до Пенсійного фонду. На її опрацювання йде 10 робочих днів.
  • Надіслати заяву з-за кордону про призначення чи поновлення пенсії треба поштою.

Українцям, які не знімали свої пенсії з банківських карток протягом шести місяців, припиняють нарахування виплат. Такий механізм запровадили на випадок смерті людини. Водночас під зупинку потрапляють і ті, хто виїхав за кордон, і ті, хто перебувають в окупації або в зоні активних бойових дій. Вони просто не можуть користуватися рахунками.

Заборона розповідає про способи відновлення заморожених виплат.

Поновлення пенсії: перелік документів

Людям, які отримували пенсію у відділеннях Укрпошти, на тимчасово окупованих територіях виплати припинили, але гроші перераховують на віртуальні рахунки Ощадбанку, розповіла начальниця Головного управління Пенсійного фонду в Луганській області Ольга Шарунова.

Якщо пенсіонер не звертався туди, йому призупиняють виплату пенсії. Аби її поновити, треба звернутися до відділення Пенсійного фонду в будь-якому населеному пункті України та підтвердити свою особу.

Які документи потрібні для відновлення пенсійних виплат:

Читати більше новин в Telegram
  • паспорт;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного коду;
  • пенсійне посвідчення.

Спеціаліст у відділенні просканує оригінали документів і видрукує заяву, в якій пенсіонер має розписатися. Через місяць вже можна очікувати відновлення виплат.

В разі поновлення пенсії людині повернуть недоотримані кошти. Після перевірки даних Пенсійний фонд приймає рішення протягом 10 днів з дня звернення.

Оформлення пенсії з-за кордону: інструкція

Громадяни України, які проживають за кордоном, можуть надіслати заяву про призначення чи поновлення пенсії поштою. Адресатом може бути будь-який територіальний орган Пенсійного фонду України (ПФУ) незалежно від місця реєстрації.

Список потрібних документів: 

  • копія документа чи документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця та про реєстрацію місця тимчасового проживання або перебування за кордоном (із перекладом);
  • оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою (з перекладом);
  • для призначення пенсії — копії документів, що визначають право на призначення пенсії (пункт 2. – 2.4, 2.6, 2.9 розділу II Порядку №22-1);
  • для поновлення пенсії — копія паспорта громадянина України. 

Додані до заяви копії повинні бути засвідчені дипломатичним представництвом, консульською установою України чи нотаріусом.

Важливо! Пакет треба надіслати поштою. Днем звернення вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення листа.

Раніше Заборона розповідала про можливість підвищити пенсійне забезпечення коштом благодійних внесків від родичів чи міжнародних організацій. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій