'
Читаєте зараз
Перераховували тричі. В Австралії знайшли нову тварину

Перераховували тричі. В Австралії знайшли нову тварину

Markiian Oliiarnyk
багатоніжка
  • В Австралії знайшли багатоніжку з 1306 кінцівками.
  • Це є абсолютним історичним рекордом серед усіх відомих живих істот на Землі.
  • У довжину вона має майже 10 сантиметрів, а у товщину — менше міліметра. 

У Західній Австралії знайшли багатоніжку з понад 1300 кінцівок, що є абсолютним рекордом серед усіх живих істот нашої планети. Її тіло складається з 330 сегментів, загальною довжиною майже 10 сантиметрів та товщиною менше одного міліметра. До цього часу вважалося, що найбільшою кількістю кінцівок володіє каліфорнійський родич австралійської багатоніжки — 750.

Заборона розповідає про цікаве історичне відкриття австралійських вчених.


Багатоніжка з понад 1000 кінцівок

Австралійські вчені виявили багатоніжку з 1306 кінцівками, що є найбільшим показником серед усіх живих істот на Землі, пише CNN. Її знайшли на глибині 60 метрів під землею у свердловині, створеній для розвідування корисних копалин у Західній Австралії.

Багатоніжка отримала назву Eumillipes persephone. Вона має 330 сегментів, загальну довжину 9.5 см і товщину 0.95 міліметрів. «Це ніби витягнути 10-сантиметрову нитку з сорочки, яка має 1306 ніг», — сказав доцент кафедри ентомології Технологічного університету Вірджинії Пол Марек, який й займався підрахунком кінцівок цієї багатоніжки. Щоб жодну ніжку не пропустити і не порахувати двічі, вчений позначав різними кольорами кожен сегменти з 10 ніг на зображені високої роздільної здатності. «Я перераховував тричі, і це зайняло близько години», — розповів Марек.

До Eumillipes persephone статус живої істоти з найбільшою кількістю ніг належав каліфорнійській багатоніжці Illacme plenipes, яка має 750 кінцівок.

Читати більше новин в Telegram

Як живуть багатоніжки

Усі багатоніжки вдень ховаються в землі, під камінням, поваленими стовбурами дерев, щоб уникнути прямих сонячних променів і сухого повітря. Вони полюбляють вологу, тому на поверхню вилізають лише уночі або вдень після сильного дощу. 

Вчені припускають, що така велика кількість сегментів і кінцівок дозволяє цим істотам створювати таку штовхальну силу, щоб вони могли легше пересуватися вузькими щілинами у ґрунті.

«Ці підземні середовища проживання та їх мешканці критично недостатньо вивчені, попри їх екологічну важливість для фільтрації підземних вод і скринінгу екологічних токсинів», — заявили науковці. Вони рекомендували австралійській владі мінімізувати видобуток корисних копалин у регіоні проживання Eumillipes persephone, щоб зберегти підземне середовище проживання.

Раніше Заборона розповідала про лауреатів Нобелівської премії-2021, що розробили систему моделювання клімату Землі та відкрили рецептори дотику й температури.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій