Читаєте зараз
Перевалкова база: NASA запустить першу за 50 років ракету на Місяць

Перевалкова база: NASA запустить першу за 50 років ракету на Місяць

Ilona Kivva
Автор:
https://twitter.com/cnnbrk/status/1564234903629217794
  • Ракета Space Launch System доставить на орбіту супутника Землі корабель, який облетить космічне тіло на найбільш віддаленій траєкторії. 
  • Запуск космічного корабля розпочне програму «Артеміда».
  • Агентство планує повернути астронавтів на Місяць, а у далекій перспективі — зробити його пунктом на шляху до Марсу.

NASA підготувало до пуску першу з 1970 року ракету, яка полетить на Місяць. Це буде пробний запуск без екіпажу, але його результат покаже, чи виправдав себе багатомільярдний проєкт Сполучених Штатів.

Заборона розповідає про початок одного з найграндіозніших проєктів американського космічного агентства.


Місія «Артеміда 1»: що передбачає

Національне космічне агентство США офіційно розпочинає перший етап масштабної місії з відновлення вивчення природного супутника Землі. 29 серпня 2022 року відбудеться історичний запуск найпотужнішої ракети NASA Space Launch System (SLS) у рамках місії «Артеміда 1».  

За планом, ракета доставить на місячну орбіту космічний корабель Orion, щоправда, поки без екіпажу. Капсула має повністю облетіти Місяць, а через 42 дні буде спрямована на Землю і впаде в океан. У разі успіху випробувального польоту вже наступна ракета має доправити на супутник астронавтів.

Старт відбудеться з космічного центру Кеннеді в американському штаті Флорида. Спостерігати за подією можна буде онлайн на офіційній YouTube-каналі агентства.

Читати більше новин в Telegram

«Місії Artemis повернуть людство на Місяць і почнуть нову еру його дослідження. Попри відсутність екіпажу, під час етапу “Артеміда I” буде протестовано основні системи для майбутніх пілотованих місій до місячного регіону, включаючи нову потужну ракету SLS, яка має вийти на складну орбіту, щоб доставити космічний корабель Orion на Місяць.

Це допоможе NASA підготувати мережі для майбутніх подорожей екіпажів до Місяця, а потім і до Марса», — кажуть у NASA.

Запуск Artemis-1 перенесли: що сталося

Національне космічне агентство США 29 серпня 2022 року екстрено відклало перший запуск ракети Space Launch System, яка мала доставити Orion на місячну орбіту, пише Reuters.

Перед стартом виникла проблема з охолодженням двигуна. Якщо інженерам вдасться розв’язувати її одразу на стартовому майданчику, то повторна спроба відбудеться вже 2 вересня, сказав керівник місії «Артеміда» Майкл Сарафін. Але якщо проблема виявиться серйозною, космічний корабель відправлять назад у цех збірки, тоді запуск буде відкладено на невизначений термін.

Несправність виявили, коли паливні баки ракети заповнювали переохолодженим рідким киснем і воднем. Співробітники NASA почали процес кондиціонування, щоб охолодити чотири основні двигуни SLS, але один з них неочікувано не охолодився. Зазначимо, що SLS найпотужніша ракета, яку коли-небудь створювали в агентстві і запуск мав стати дебютним для неї.

«Ми не запустимо, доки все не буде правильно. Це дуже складна машина, дуже складна система, і всі ці речі мають працювати. І ви не хочете запалювати свічку, доки вона не буде готова», — сказав глава NASA Білл Нельсон.

Космічна програма Artemis: план NASA

«Артеміда» — масштабна багатомільярдна програма США, метою є дослідження Місяця, аби супутник проміжною точкою для майбутніх місій на Марс.

Проєкт має чотири основні етапи:

  • Artemis I — перший запуск космічного корабля «Оріон» без екіпажу, який має провести 42 дні на орбіті Місяця (очікується 29 серпня 2022 року);
  • Artemis II — перший політ космічного корабля «Оріон» з екіпажем у складі чотирьох астронавтів з метою облетіти Місяць (очікується у травні 2024 року);
  • Artemis III — перший політ з висадкою екіпажу на Місяць, де двоє астронавтів мають провести близько тижня (заплановано на 2025 рік);
  • Artemis IV — політ екіпажу до космічної станції Lunar Gateway, яка має бути запущена на орбіту Місяця (попередньо заплановано на березень 2026 року).

Раніше Заборона розповідала про вкрай важливу місію NASA на Червоній планеті, яка може здійснити революцію у вивченні космосу. У рамках місії вчені сподіваються довести, що мільярди років тому на Марсі існувало життя.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій