'
Читаєте зараз
Під Москвою стався вибух на заводі: там робили приціли для танків

Під Москвою стався вибух на заводі: там робили приціли для танків

Ilona Kivva
Автор:

У російському місті Сергієв Посад, яке знаходиться за 75 км від Москви і за 200 км від Ярославля, вранці 9 серпня пролунав потужний вибух. Він стався на території Загорського оптико-механічного заводу.

Сергієв Посад на карті. Скріншот: Google Map

У результаті інциденту було зруйновано складське приміщення площею 1.6 тисячі кв. метрів, людей з території евакуювали. Також пошкоджено навколишні будівлі: спорткомплекс, дві школи, коледж та близько 20 багатоквартирних будинків — судячи з кадрів, так повибивало вікна. Є постраждалі.

На якому саме складі стався вибух, остаточно невідомо. Більшість російських пропагандистів-співучасників пишуть про вибух у ангарі з піротехнікою (на території заводу розташований склад компанії «Піро-Рос», яка в тому числі виготовляє піротехніку). Цю версію озвучила і Московська прокуратура. А от директор «Піро-Рос» каже, що вибух стався на сусідньому складі, де зберігалися труби.

Щодо причин, є кілька версій:

  • порушення технологічного процесу;
  • людська помилка;
  • атака безпілотника — у МЧС РФ спростовують цю версію.

Загорський оптико-механічний завод займається розробкою та виробництвом широкого спектру приладів. У переліку продукції офтальмологічне обладнання, біноклі, лор-обладнання та дефібрилятори. Також там виробляють продукцію військового призначення, зокрема, нічні приціли для танків та стрілецької зброї.

Губернатор Підмосков’я Воробйов каже, що завод у Сергієвому Посаді, де стався вибух, вже давно на практиці не стосується оптики, там давно виробляють піротехніку.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій