Читаєте зараз
Під Новгородом знищено стратегічний літак: як це могло статися і на що вказує

Під Новгородом знищено стратегічний літак: як це могло статися і на що вказує

Ilona Kivva
Автор:

Успішні атаки на аеродроми дальньої авіації в глибині країни-терористки вказують на нездатність РФ захистити стратегічні об’єкти. В результаті крайньої спроби ліквідовано один з літаків, який, ймовірно, був задіяний для запуску по Україні вкрай неточних протикорабельних ракет.

19 серпня 2023 року середній бомбардувальник Ту-22М3 BACKFIRE російської дальньої авіації був, ймовірно, знищений на авіабазі Сольці-2 у Новгородській області, що за 650 км від кордону з Україною.

Місто Сольці з аеродромом та Новгород. Скріншот: Google Maps

Військове містечко при аеродромі в Сольцях (Сольці-2) розташоване за чотири кілометри від центру. Аеродром функціонує не стільки як військовий (навчання ВКС, підготовка нецивільних льотчиків), а скоріше як аеродром для вищого керівництва країни-агресорки, що відвідує Великий Новгород.

У Міноборони Росії заявили, що за напад несе відповідальність безпілотний літальний апарат вертолітного типу. Це принаймні третя успішна атака на аеродроми дальньої авіації РФ. І, на думку аналітиків Міноборони Великої Британії, це викликає чергові сумніви щодо здатності Росії захистити стратегічні об’єкти в глибині країни.

«Якщо це правда [результативний удар по аеродрому], це додає ваги оцінці того, що деякі атаки БпЛА на російські військові цілі здійснюються з території Росії. БпЛА-коптери навряд чи матимуть дальність польоту до Сольці-2 з-за меж Росії», — зазначили в британській розвідці.

Експерти зауважують, що Росія часто використовувала бомбардувальники BACKFIRE (один з них і був знищений в Сольцях) для запуску неточних важких протикорабельних ракет AS-4 KITCHEN по Україні. На початку великої війни також проводили інтенсивне бомбардування Маріуполя некерованими бомбами.

22 серпня стало відомо, що з аеродрому евакуйовані всі стратегічні бомбардувальники з серії тих, що здатні нести ядерну зброю. Науково-технічної бази для таких літаків у Росії не залишилося.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій