Читаєте зараз
Під суд за «братську допомогу»: у Сербії затримали учасника війни в Україні

Під суд за «братську допомогу»: у Сербії затримали учасника війни в Україні

Сергій Сурепін

У Сербії затримали Братислава Живковича, лідера організації «Четницький рух», повідомляє «Радіо Свобода». Його підозрюють в тому, що він «організував участь громадян Сербії у війні в іншій країні».

Генеральна прокуратура України провадить слідство щодо Живковича в справі про участь шести громадян Сербії в збройному конфлікті на сході України на боці підтримуваних РФ бойовиків. Громадян Сербії в Україні звинувачують у нападах на українські сили на околицях Донецька й Луганська в складі праворадикальної організації Unité Continentale.

Також Живкович організовував участь у війні в Сирії на боці ІДІЛ. Після цього Сербія запровадила закон, який розглядає участь у військових конфліктах за кордоном як кримінальний злочин, що карається ув’язненням на строк до п’яти років. Для тих, хто вирушає за кордон із цією метою в складі групи, покарання є більш суворим ­– від року до десяти років у в’язниці.

Що не так?

Коли сербські громадяни їдуть до Сирії – вони роблять це таємно, і це протизаконно. Але відправитися із Сербії для участі в боях в Україні набагато простіше – це роблять законно під приводом надання гуманітарної допомоги.

Читати більше новин в Telegram

З 47 сербів, які брали участь у конфліктах у Сирії та Іраку, сімох звинуватили в злочинах, пов’язаних із тероризмом, а чотирьох – у фінансуванні терористичної організації. Тобто сербів, які воювали в Україні, судять за участь у конфлікті в іноземній державі, а сербів, які воювали в Сирії – за тероризм.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій