'
Читаєте зараз
Підозрюваний в отруєнні Скрипалів воював на Донбасі – Bellingcat

Підозрюваний в отруєнні Скрипалів воював на Донбасі – Bellingcat

Сергій Сурепін

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat та журналісти російського видання The Insider встановили справжню особу Руслана Боширова – одного з підозрюваних в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів у британському Солсбері.

  • Сергій Скрипаль – колишній співробітник російської військової розвідки, громадин Британії. Зараз проводиться розслідування. Вважається, що за отруєнням може стояти РФ.
  • «Новичок» – отруйна речовина нервово-паралітичної дії. Подібний клас сполук розроблявся на території колишнього СРСР, є доступним виключно для урядових структур, а не для цивільного населення, що відразу наштовхнуло на версію про замовний характер вбивства, координованого з території РФ.

Виявилось, що чоловік, який приїхав до Великої Британії в березні 2018 року за паспортом на ім’я Руслана Боширова, – це полковник ГРУ та Герой РФ Анатолій Володимирович Чепига. За даними журналістів, припущення, що Руслан Боширов і Анатолій Чепига – це одна людина, підтвердила виписка з системи Російський паспорт 2014 року.

Чепига народився 5 квітня 1979 року в селі Ніколаєвка Амурської області на китайсько-російському кордоні. Після закінчення Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища проходив службу в 14-й бригаді спецназу ГРУ. Його тричі відправляли у відрядження до Чечні під час другої чеченської війни. У грудні 2014 року він отримав звання героя РФ «за виконання миротворчої місії». За даними журналістів, швидше за все працівника ГРУ висунули для нагороди за участь у вторгненні на Донбас – підрозділ Чепиги було помічено поруч із кордоном України наприкінці 2014 року.

Читайте також: В Британії випустили горілку «Новичок». Людей це обурило

Нагадаємо, 4 березня 2018 року колишнього російського агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною Новачок у британському Солсбері. Уряд Великої Британії заявив, що речовина військового походження, якою було отруєно сім’ю Скрипалів, була розроблена в РФ. Уже 5 вересня поліція Великої Британії назвала імена громадян Росії, підозрюваних в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів. За даними британських правоохоронців, ними є співробітники російської військової розвідки Олександр Петров і Руслан Боширов.

Читати більше новин в Telegram

13 вересня на російському телеканалі RT вийшло інтерв’ю Петрова і Боширова. Вони заявляли, що приїхали в Солсбері, щоб «подивитися на знаменитий собор», а також щоб «відпочити і відірватися».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій