'
Читаєте зараз
Підприємці з кількох областей України можуть отримати мікрогранти: як подати заявку

Підприємці з кількох областей України можуть отримати мікрогранти: як подати заявку

Daniil Tsarevskyi
 • Міжнародна організація Help Hilfe zur Selbsthilfe оголосила гранти для мікробізнесу. У конкурсі можна виграти суму до €3000.
 • Гроші можна витратити лише на обладнання та матеріали.
 • Кінцевий дедлайн для подачі заявок — 31 травня 2024 року.

Допомога доступна бізнесу, що переїхав через війну і почав свою справу у новому місці, а також місцевим підприємцям з Харківської, Одеської, Миколаївської областей. Взяти участь у програмі, серед інших, можуть ветерани — вони мають змогу витратити гроші на початок власної справи.

Заборона розповідає про допомогу українському малому бізнесу від міжнародної організації.

Hilfe zur Selbsthilfe: що за грант

Міжнародна гуманітарна організація оголосила про грант на мікробізнес. Гроші можна виграти, якщо ваше підприємство з Харківської, Одеської, Миколаївської областей та міста Києва. У конкурсі можна виграти до €3000, пише Help Hilfe zur Selbsthilfe.

Гроші надають в гривневому еквіваленті €3000. З них сплачуються податки, тому кінцева сума, яку отримає переможець — €2510.

Грантова допомога буде надана 90 підприємствам за кількох умов:

Читати більше новин в Telegram
 • власник ветеран війни — гроші можна буде витратити на створення, відновлення або розвиток власної справи в Києві, Харківській, Миколаївській та Одеській областях;
 • власник ВПО, або бізнес переміщено — гроші можна буде витратити на завершення вже розпочатого відновлення власного бізнесу у Києві, Харківській, Миколаївській та Одеській областях, який знищили, пошкодили через війну або окупували попереднє розташування;
 • діючим підприємствам у Харківській, Миколаївській та Одеській областях — гроші будуть надані для відновлення або розвитку власної справи.

Важливо! Перевагу в конкурсі матимуть ветерани, жінки-підприємці, які є головою сім’ї у зв’язку з військовою службою чоловіка, його пораненням, перебуванням у полоні чи загибеллю, вимушені переселенці з територій активних бойових дій та інші громадяни України, які постраждали через військові дії, мають перевагу у відборі.

Обов’язкові критерії відбору для участі в програмі:

 • реєстрація та початок ведення бізнесу до 31 грудня 2023 року включно (окрім ветеранів);
 • реєстрація та місце проведення господарської діяльності у Києві (для ветеранів та вже релокованих бізнесів), Харківській, Миколаївській та Одеській областях;
 • бізнес зареєстрований, належить та керується саме заявником на грант;
 • відсутність притягнення до кримінальної відповідальності через корупцію чи шахрайство;
 • напрямки бізнесу — крафтове виробництво (столярство, виготовлення прикрас, гончарство, виготовлення свічок тощо) та сервісні послуги (клінінг, ландшафтні послуги, фітнес, IT, ремонт, тощо).

Об’єктом грантової підтримки може виступати лише обладнання та матеріали. Проте можливе покриття банківських комісій. Частка матеріалів не може перевищувати 30% загальної суми. Грантові кошти також не можуть бути спрямовані на оплату послуг, заробітної плати, оренди чи ремонту приміщення, доставки, маркетингу та інших будь-яких витрат окрім погодженого з Help обладнання, матеріалів.

Гроші на бізнес: як отримати

Кандидати будуть обиратись у два етапи. Спочатку будуть оцінюватись бізнес-плани, згідно з наданими документами та інформацією. Після — співбесіда з кандидатом та коригування переліку обладнання (за потреби). Почати необхідно з заповнення реєстраційної форми.

Перед тим, як подати реєстраційну форму необхідно:

1. Завантажити, заповнити та зберегти Заяву у форматі Word.

2. Завантажити, роздрукувати, заповнити, підписати та сфотографувати Підпис до заяви та згоду.

3. Заповнити реєстраційну форму, прикріпивши у відповідних полях запитувані документи. Заява завантажується у форму у форматі Word. Після завершення натиснути внизу форми «Надіслати».

Надалі, ті, хто пройшов двоетапний відбір та підписали угоду мають:

 • зареєструвати підприємницьку діяльність (для ветеранів, які отримали кошти на створення власної справи);
 • закупити погодженого обладнання та матеріалів;
 • сплатити податки щодо своєї підприємницької діяльності;
 • належно звітувати Help про використання гранту;
 • прийняти моніторинговий візит представників Help та надати доступ до закупленого за грантові кошти обладнання та матеріалів, оригіналів підтверджуючих документів;
 • викласти пост в будь-якій соціальній мережі у довільній формі про подію отримання гранту та позитивний ефект від наданої допомоги з відміткою сторінки Help у відповідній соцмережі.

Кінцевий дедлайн для подачі заявок — 31 травня 2024 року. Проте, його може бути продовжено, якщо не набереться відповідна кількість запитів.

Раніше Заборона розповідала про програму Ready4EU, яка дає гроші українським малим та середнім підприємствам. На гранти виділено €3.5 млн, а подати заявку можна до літа 2025 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій