Читаєте зараз
Пілоти ЗСУ можуть пересісти на перші F-16 вже влітку-2024: про яку кількість літаків йдеться

Пілоти ЗСУ можуть пересісти на перші F-16 вже влітку-2024: про яку кількість літаків йдеться

Ilona Kivva
Автор:

До початку літа 2024 року 12 українських пілотів будуть готові до бойових вильотів на винищувачах F-16. Щоправда, самих літаків спершу поставлять менше, пише New York Times.

Зараз борти вже готові, а льотчики-інструктори чекають у новому навчальному центрі в Румунії, створеному для навчання українських пілотів польотам на F-16. Щоправда, українські пілоти ще не прибули, попри заяви минулого літа, нібито центр відіграватиме вирішальну роль у піднятті їх у повітря. Також досі невідомо, коли українські пілоти розпочнуть навчання в центрі, що на авіабазі Фетешті на південному сході Румунії. Її так само використовують для навчань союзники по НАТО.

«Це не означає, що українські пілоти не готуються. Очікується, що дванадцять пілотів – менше, ніж повна ескадрилья – будуть готові до бойових вильотів на F-16 до літа цього року після 10 місяців навчання в Данії, Великій Британії та Сполучених Штатах», – сказано в матеріалі.

При цьому на той час, коли пілоти повернуться в Україну, з 45 винищувачів, обіцяних європейськими союзниками, буде поставлено лише шість F-16.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій