Читаєте зараз
Пішов з життя легендарний Тоні Беннет

Пішов з життя легендарний Тоні Беннет

Ilona Kivva
Автор:

Американський естрадний виконавець традиційної свінгової та попмузики з елементами джазу помер у віці 96 років у Нью-Йорку (за два тижні до 7 дня народження). Конкретної причини не називають, але у 2016 році йому діагностували хворобу Альцгеймера, повідомляє Time.

Тоні Беннет був фактично останнім із так званих салунних співаків середини XX століття, до яких також належав Френк Сінатра. Останній був давнім другом та наставником Беннета.

«На мою думку, Тоні Беннет — найкращий співак у бізнесі. Він збуджує мене, коли я дивлюся на нього. Він рухає мене. Він співак, який передає те, що задумав композитор, і, мабуть, трохи більше», — сказав про нього Сінатра журналу Life у 1965 році. 

Загалом співак випустив понад 70 альбомів, які принесли йому 19 премій Grammy. Чи не найвідомішою його піснею є I Left My Heart In San Francisco.

У 2014 році, тобто у віці 88 років, Беннетт побив власний рекорд як найстаріший живий виконавець з альбомом №1 у чарті Billboard 200 (видання складає найавторитетніші музичні рейтинги у США) за Cheek to Cheek — це був дуетний проєкт з Леді Гагою. Це не єдиний випадок співпраці з зірками сучасності: за три роки до того він очолив хіт-паради з композицією Duets II за участю Леді Гаги, Керрі Андервуда та Емі Вайнхаус (це був її останній студійний альбом перед смертю). Беннет дуже підтримував виконавицю, а її смерть стала для нього потрясінням.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій