'
Читаєте зараз
Після атак РФ в Україні можливі серйозні блекаути: коли можуть ввести обмеження

Після атак РФ в Україні можливі серйозні блекаути: коли можуть ввести обмеження

Анастасія Могилевець

Вже у липні-серпні 2024 року варто чекати на жорсткі обмеження електроенергії для споживачів. Причина у нещодавніх російських атаках на енергетику, каже директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Всього на кінець березня Україна внаслідок ракетних ударів втратила 23% генерувальних потужностей. З урахуванням квітневих атак цифра може сягнути 35-40%. Щоб покрити 98% добового споживання до опалювального сезону, потрібно не лише імпортувати електроенергію по максимуму, але й відновити 2 гігавати потужностей теплової генерації.

У Центрі досліджень енергетики констатували: ще приблизно 1.5 ГВт повернуться не раніше, ніж через півтора-два роки. А для відновлення потужностей обʼєднаної енергосистеми Україні потрібно приблизно $5 млрд на найближчі три-пʼять років.

За інформацією Олександра Харченка, станом на 31 березня 2024 енергосистема України могла забезпечувати:

  • 75% від прогнозованого добового максимального споживання протягом опалювального сезону 2024/25 (без урахування імпорту електроенергії);
  • 87% від прогнозованого добового максимального споживання протягом опалювального сезону 2024/25 (за умови максимального імпорту).

«Це цифри, які в нас виходили до останньої атаки 11 квітня. Фактично можна відрізати по 10-12% від кожного з цих показників. Втрата такої потужності на практиці означає, що вже в липні-серпні ми, ймовірно, не зможемо уникнути обмежень постачання», – додав Харченко.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій