'
Читаєте зараз
Після Генасамблеї ООН Київ та Варшава обмінялися погрозами

Після Генасамблеї ООН Київ та Варшава обмінялися погрозами

Ilona Kivva
Автор:

Польща, Угорщина та Словаччина ще 15 вересня запровадили національні заборони на імпорт українського зерна. Україна готується у відповідь ввести обмеження на імпорт чотирьох польських товарів: цибулі, помідорів, капусти та яблук, заявив заступник міністра економіки України Тарас Качка.

«Тривожно бачити, як деякі наші друзі у Європі розігрують солідарність у політичному театрі, роблячи з зерна трилер. Може здатися, що вони грають власну роль, але насправді вони допомагають підготувати сцену для московського актора», — сказав під час виступу на Генасамблеї ООН президент України Володимир Зеленський.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що ембарго є лише способом захистити польські інтереси.

«Кожен, хто хоч раз брав участь у порятунку потопельника, знає, що той надзвичайно небезпечний, адже може затягнути на глибину. Кажуть, потопельник хапається за соломинку, але насправді він хапається за все, що може. Україна безсумнівно в дуже складній ситуації, і хапається за все. Чи потрібно нам діяти так, аби не постраждати? Звичайно, ми повинні захистити себе. Бо якщо потопельник заподіє шкоду і втопить нас, він не отримає допомоги», — сказав Дуда під час Генасамблеї.

Польський президент також не зміг провести заплановану зустріч з Зеленським у Нью-Йорку. За його словами, це сталося через затримки виступів на заході. Спершу планувалась його промова, тоді переговори, однак його виступ відбувся саме в той час, на який була запланована зустріч. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій