Читаєте зараз
Південна Корея надасть Україні зброю за певних умов: про що йдеться

Південна Корея надасть Україні зброю за певних умов: про що йдеться

Ilona Kivva
Автор:

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що країна ухвалить рішення щодо підтримки України залежно від того, як розвиватиметься новий військовий пакт між КНДР та Росією, пише Reuters.

Він зазначив, що, в залежності від співпраці Росії й КНДР, Південна Корея зможе продавати Україні зброю, передавати військові технології й допомогти стратегічними матеріалами.

«Військова співпраця між Росією і Північною Кореєю становить явну загрозу і серйозний виклик миру і безпеці на Корейському півострові і в Європі», — наголосив південнокорейський лідер.

Відносини між Південною Кореєю і Росією погіршилися після того, як Москва отримала від Північної Кореї балістичні ракети й артилерію для війни проти України. І Росія, і Північна Корея заперечують такі угоди.

Росія раніше назвала Південну Корею «найбільш дружньою серед недружніх країн», а російський диктатор Володимир Путін заявив, що вона зробить «велику помилку», якщо вирішить постачати зброю Україні.

Південна Корея висловила протест, коли Путін відвідав Пхеньян — столицю Північної Кореї — у червні й підписав з її лідером Кім Чен Ином договір про взаємну оборону.

«Північна Корея, безумовно, є загрозою для міжнародного співтовариства. Я сподіваюся, що Росія розсудливо вирішить, яка сторона — Південь чи Північ — є важливішою й необхіднішою для її власних інтересів», — заявив Юн Сок Йоль.

Юн Сок Йоль став першим південнокорейським лідером, який з 2022 року бере участь у самітах НАТО. Найближча така зустріч відбудеться у Вашингтоні в період з 9 до 11 липня. Разом з Австралією, Японією і Новою Зеландією Південна Корея складає четвірку азійсько-тихоокеанських партнерів, які братимуть участь у цьому саміті.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій