Читаєте зараз
Південна Корея працює над танком нового покоління: яким він буде

Південна Корея працює над танком нового покоління: яким він буде

Ilona Kivva
Автор:
  • Концепт нового броньовика вперше представили у 2022 році, але він мав низку не дуже практичних рішень.
  • У червні-2023 Hyundai Rotem показала оновлену модель, яка базуватиметься на шасі основного корейського танку K2.
  • Машини мають розробити та поставити на озброєння у 2030 роках.

Надсучасному корейському танку посилять захист: зокрема, для екіпажу буде окрема броньована капсула. На додачу 130-мм гарматі можуть встановити пускові для протитанкових ракет і дронів та навіть лазерну зброю.

Заборона розповідає про сучасну машину, над якою працює східноазійська країна.


K3: особливості броньовика

Південнокорейська компанія Hyundai Rotem представила концептуальне зображення танку K3, або NGMBT. Перші партії мають надійти на озброєння вже у 2030 роках і поступово замінити основні бойові танки K2, які й так є одними із найдосконаліших у світі, пише Defence Express.

Базуватиметься машина на шасі K2 і матиме масу до 55 тонн, як і попередник. Для порівняння: вага німецьких Leopard 2 — 64 т, британських Challenger — до 70 т, американських Abrams — до 61 т, тож це буде відносно легкий ОБТ.

Захист машини буде посиленим: корпус поєднуватиме пасивну та активну броню. Його також буде оснащено активною системою захисту для протидії керованим ракетам та системою виявлення та знищення саморобних вибухових пристроїв. Екіпаж, який складатиметься з трьох людей, сидітиме у бронекапсулі, що слугуватиме додатковим захистом.

Читати більше новин в Telegram

На озброєння планують поставити 130-мм гармату, тож робити її, ймовірно, німецька компанія Rheinmetall, яка вже встановила таку (Rh130/L51) у демонстраційній моделі танку  KF51 Panther — сучасний ОБТ.

«Вибір такого калібру пов’язаний з тим, що нова гармата, попри меншу довжину ствола у 51 калібр, використання зарядної камори на 15 літрів та робочий тиск у 880 МПа дозволяє збільшити бронепробиття одразу на 50%. Зокрема саме такі характеристики були озвучені для Rh130/L51», — пояснили у Defense Express.

Перша версія К3 була менш реалістичною та практичною. Так, броньовик мав мати округлі футуристичні форми, а башту планували змістити до корми.

Перший макет танка К3 (NGMBT). Фото: Defense Express

Кілька елементів з першої моделі залишили:

  • командирська панорама (але буде об’єднана із кулеметним бойовим модулем);
  • димові гармати як додаткове озброєння;
  • бронекапсула для екіпажу.

Попередня версія передбачала, що у якості додаткового озброєння танк оснастять лазерною гарматою та пусковими керованих протитанкових ракет чи дронів камікадзе, але чи залишили ці фішки, поки невідомо.

Раніше Заборона розповідала про план Південної Кореї увійти в топ країн-лідерок з експорту військової техніки та боєприпасів, а також про унікальну зброю, що є в арсеналі країни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій