Південнокорейці помолодшали на рік-два: традиційну вікову систему скасовано
- У Південній Кореї до грудня 2022 року діяли одразу три методи обчислення років життя.
- За найпопулярнішою системою, усі південнокорейці дорослішали одночасно — на Новий рік.
- 8 із 10 громадян (81.6%) країни підтримали перехід на загальноприйнятий у світі метод.
У азійській країні обчислюватимуть вік громадян за міжнародно прийнятою системою. Це означає, що рік життя додаватиметься людині у день її народження. Раніше у документах південнокорейців вік можна було вказувати за однією з діючих систем на вибір, однак вони додавали зайвий рік або два. Тож впроваджена зміна зробить більшість громадян молодшими.
Заборона розповідає про рішення парламенту Республіки Корея, а також про методи обчислення віку, які діяли до нього.
Система корейського віку скасована
Національна Асамблея Республіки Корея ухвалила низку законопроєктів про уніфікацію вікової системи та скасування двох традиційних методів підрахунку віку в країні, пише BBC.
З 3 червня 2023 року залишиться лише стандартизована, міжнародно визнана система. Вона буде обов’язковою до використання в усіх судових та адміністративних установах.
«Перегляд спрямований на зменшення непотрібних соціально-економічних витрат. Через різні способи розрахунку віку тривають юридичні та соціальні суперечки, а також плутанина», — заявив у парламенті Ю Санг-Бам з правлячої «Партії народної влади».
Читати більше новин в TelegramЗа даними вересневого опитування Міністерства законодавства Республіки Корея, 8 із 10 громадян (81.6%) погодилися з тим, що система має бути уніфікованою. Нинішній президент Південної Кореї Юн Сок Йоль пообіцяв зробити єдину систему підрахунку віку в країні під час передвиборчої кампанії, заявивши, що вони створюють непотрібні соціальні та економічні витрати, пише NPR.
Тепер південнокорейці будуть дорослішати у свій день народження, а не всі одночасно з настанням Нового року.
Вікові системи Південної Кореї
У країні зараз використовуються три вікові системи:
- Найпоширеніша — «корейський вік», згідно з яким людині виповнюється 1 рік при народженні, і вона стає на рік старшою кожного Нового року. Тобто дитині, яка народилася 31 грудня, наступного дня буде 2 роки.
- Вік людини рахується від нуля при народженні та рік додається 1 січня. Цей метод існує в основному для розрахунку встановленого законодавством віку для вживання алкоголю та куріння.
- Загальновизнана система, за якою вік рахується за днем народження людини, який відзначається щороку у цей же день.
Це означає, що, наприклад, станом на 9 грудня 2022 року людині, яка народилася 31 грудня 2002 року, 21 рік за корейською системою, 20 років за другою системою підрахунку та 19 років за міжнародною системою.
Для деяких країн Азії такі системи підрахунку віку беруть свій початок у стародавньому Китаї. У Японії та В’єтнамі вони використовуються у традиційних обрядах та релігійних ритуалах. Однак офіційно і Китай, і Японія відмовилися від східноазійської системи підрахунку десятки років тому. У Південній Кореї ця система збереглася через її культуру ієрархії, коли вік відіграє важливу роль у тому, як люди взаємодіють одне з одним, пише The Washington Post.
Раніше Заборона розповідала про реформу кримінального кодексу Іспанії, приводом до якої стало групове зґвалтування 18-річної дівчини у 2016 році. Впроваджено багато позитивних змін, однак через особливість законодавства країни багато гвалтівників тепер можуть вийти на волю.
Читати більше новин в Telegram