Читаєте зараз
Північна Корея заборонила самогубства: чому

Північна Корея заборонила самогубства: чому

Іван Скорина
  • Кім Чен Ин видав секретний наказ щодо криміналізації суїцидів.
  • Загострення ситуації пов’язане з поглибленням продовольчої кризи в КНДР за останні роки. 
  • Водночас соціалістична влада Пхеньяна відмовляється від допомоги Заходу в цьому питанні, називаючи її ‘отруєною цукеркою’. 

Ще до пандемії коронавірусу в підсанкційній диктатурі зростав рівень бідності. Зараз він майже досяг масового голоду 1990-х років, який в країні називають Важким березнем. При цьому самогубства, як наслідок, зазвичай вчиняють колективно: кількість за рік зросла майже вдвічі.

Заборона розповідає про жахливу кризу у Північній Кореї.  


Кім Чен Ин назвав суїцид зрадою соціалізму

Лідер країни випустив секретний указ, що криміналізує такі вчинки та прирівнює їх до зради соціалізму. Він наказав місцевій владі вжити превентивних заходів щодо контролю та розробити механізм заборони самогубств, пише The Sun.

За даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї, у 2023 році кількість смертей за власним бажанням зросла на 40% порівняно з попереднім роком. Наприклад, лише у місті Чхонджин зафіксували 35 випадків. При цьому вони були колективними: гинули цілі сім’ї. Анонімний північнокорейський посадовець розкрив кілька прикладів: 

  • десятирічний хлопчик, батьки якого померли з голоду, і його бабуся наклали на себе руки, з’ївши щурячу отруту в місті Хесан;
  • подружжя у віці 60 років повісилося на дереві в горах;
  • сім’я з чотирьох людей після останньої сімейної вечері прийняли ціанистий калій. 

«Попри політику запобігання суїциду, затверджену генеральним секретарем, чиновники не змогли знайти відповідне рішення. Більшість самогубств спричинені гострою бідністю та голодом, тому зараз ніхто не може придумати контрзаходу», — розповів місцевий чиновник. 

Читати більше новин в Telegram

Голод у Північній Кореї у 2023 році: що відомо

Випадки самогубств у КНДР пов’язані зі зростанням продовольчої кризи останніх років. Наразі країна досягла найгіршої точки з часів масового голоду 1990-х років, відомого як Важкий березень (Arduous March), що вбив сотні тисяч людей (приблизно 3-5% від 20-мільйонного населення на той час).

Графік зміни запасів зерна в Північній Кореї. Джерело: 38North

Дані про торгівлю, супутникові зображення, оцінки ООН і південнокорейської влади свідчать про те, що обсяг продовольства у країні впав нижче мінімальних потреб, каже аналітик з Інституту Петерсона Лукас Ренгіфо-Келлер. За його словами, навіть якби їжа розподілялася рівномірно, що майже немислимо в Північній Кореї (де еліта та військові мають пріоритет), смерті від голоду все одно відбувалися б. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, ще до пандемії Covid-19 майже половина населення КНДР недоїдала.

Загалом серед причин нестачі продовольства називають стихійні лиха, міжнародні санкції, спрямовані на стримування ядерної та ракетної програм ПК, а також різке скорочення торгівлі з Китаєм через закриття кордонів й обмеження часів коронавірусу. Водночас північнокорейська влада відмовляється від підтримки Заходу. До прикладу, газета Трудової партії Кореї Rodong Sinmun назвала капіталістичні країни імперіалістами, що використовують допомогу як пастку для пограбування та підкорення країн-одержувачів і втручання в їхню внутрішню політику.

Раніше Заборона розповідала про можливу продовольчу кризу в Україні в 2023 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій