'
Читаєте зараз
Північна Македонія безплатно віддасть ЗСУ свої бойові танки

Північна Македонія безплатно віддасть ЗСУ свої бойові танки

Ilona Kivva
Автор:
T-72
  • На озброєнні країни перебувають радянські бронемашини T-72, але вдосконалені до третього покоління.
  • Це означає, що вони мають покращену броню та сучасну систему управління вогнем.
  • Танки перебували на активному озброєнні, що означає, що вони одразу готові до використання у бою.

Північна Македонія заявила, що віддасть Збройним силам України свої бойові танки радянського зразка. Ймовірно, воїни отримають весь арсенал техніки країни-союзниці. Річ у тім, що держава є членом Північноатлантичного Альянсу, тому переформатовує свою армію під вимоги блоку. Через це бронемашини планують замінити, що дозволило віддати їх українським захисникам безкоштовно.

Заборона розповідає про зброю для ЗСУ.


Які бронемашини є на озброєнні Північної Македонії 

Країна-членкиня НАТО, згідно зі звітом The Military Balance за 2021 рік, має на озброєнні всього один вид танків — T-72.

Всього до 1990 року у СРСР був виготовлений 17 831 танк цієї серії. Техніка експортувалася приблизно в 30 країн світу, серед яких і Північна Македонія.

Т-72 захищений композитною бронею, яка може протистояти боєприпасам калібру 105 мм на дальності понад 500 метрів. Бічна броня забезпечує захист від БМП і вертолітних гармат. Також є автоматична система пожежогасіння.

Читати більше новин в Telegram

Танк укомплектований 125-мм гладкоствольною гарматою. Максимальна скорострільність — до восьми пострілів за хвилину. Цікаво, що радянський Т-72 міг пробити лобову броню ранніх танків Leopard 2 на відстані 1 500 метрів і лобову броню Leopard 1 на відстані понад 3 000 метрів. Варто зазначити, що проти сучасних бойових бронемашин він вже не є настільки ефективним, а от проти російських цього ж типу, — цілком.

У Міноборони Північної Македонії кажуть, що свої Т-72 вони вдосконалили до третього покоління основних бойових машин 1970-х і 1980-х років [до версії Т-72А]: покращили захист і оснастили техніку новою системою керування вогнем.

Партію цих бронемашин країна-союзниця відправить в Україну, пише Reuters з посиланням на оборонне відомство республіки.

Точна кількість не вказана, але відомо, що на озброєнні Північної Македонії перебуває 31 одиниця техніки, тому цілком ймовірно, що ЗСУ отримають весь танковий арсенал країни.

Річ у тім, що держава переформатовує армію під стандарти Північноатлантичного Альянсу, що включає і заміну деяких видів техніки, тому може без шкоди для власної безпеки віддати певну кількість бронемашин, які не відповідають натівським вимогам.

«Враховуючи ситуацію та запит Міністерства оборони України, уряд ухвалив рішення про безоплатну передачу певної кількості цих потужностей відповідно до потреб України», – йдеться у заяві македонського оборонного відомства.

Те, що танки перебували на активному озброєнні означає, що їх не потрібно ремонтувати — вони вже знаходяться у бойовому стані.

Буквально через лічені години після офіційного оголошення передачі зброї, у мережі з’явилися ролики, які підтверджують, що танки не просто готують, а вже навіть прямують до України.

Раніше Заборона розповідала про особливості танків PT-91 Twardy, які у великій кількості Польща передала Збройним силам України. Бронемашини є версією основних радянських танків Т-72, але зі значними вдосконаленнями.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій