'
Читаєте зараз
Пліч-о-пліч з героями на екрані: де і коли дивитися український скрінлайф «Лишайся онлайн»

Пліч-о-пліч з героями на екрані: де і коли дивитися український скрінлайф «Лишайся онлайн»

Daniil Tsarevskyi

Лютий 2022 року — місяць, який змусив нас перенести усе своє життя в онлайн: слідкувати за новинами, донатити, спілкуватися з рідними та шукати допомоги. Героїня скрінлайфу «Лишайся онлайн» — Катя — має ноутбук, завдяки якому береться рятувати людей. Чи вдасться їй розшукати батьків маленького Сави, з якими було втрачено звʼязок під час евакуації? Дивіться трейлер та плануйте свій похід у кіно з 28 березня.


Історія одного ноутбука і впертої українки

«Лишайся онлайн» розповідає про події початку повномасштабного вторгнення на Київщині в художньому обрамленні авторів. Стрічку відзняли 2022 року приватним коштом. В основі історії — досвід кожного з нас, тих, хто використовує свої телефони, ноутбуки, аби лишатися на звʼязку й допомагати військовим та цивільним не лише в перші тижні повномасштабного вторгнення, а й два роки потому. Автори обрали формат скрінлайфу, бо він дозволяє якнайглибше зануритися в події та співпереживати героям протягом усього фільму — так, ніби глядач весь час знаходиться поруч, на відстані витягнутої руки. Неймовірний глядацький досвід, якого українці ще не проживали в кіно.

Кадр з українського скрінлайфу «Лишайся онлайн». Фото: FILM.UA

За сюжетом, Катя отримує ноутбук, аби допомагати військовим, відслідковуючи пересування ворожих військ. Проте цікавість веде її в соціальні мережі власника ноутбука Андрія. Дівчина дізнається, що у нього є син Сава, який дуже вірить в супергероїв і розшукує батьків, з якими вони загубилися під час евакуації.

Кадр з українського скрінлайфу «Лишайся онлайн». Фото: FILM.UA

Попри страх та відсутність волонтерського досвіду, Катя обіцяє малому воззʼєднати родину. Проте військові реалії вносять свої корективи. Чи вдасться Каті здійснити задумане та не втратити віру в дива?

«Лишайся онлайн»: доходи від прокату на донати

Напередодні прокату співпродюсери фільму, компанія АМО Pictures, влаштували показ для глядачів, аби закрити питання, до якого щораз повертаються критики та лідери думок: чи на часі художнє кіно про велику війну в Україні? Для цього показали стрічку киянам та гостям міста і провели опитування. 87% впевнені, що такі фільми потрібні українцям, а 92% вказали, що рекомендували б стрічку до перегляду своїм друзям та знайомим. «Лишайся онлайн» виходить на великі екрани з 28 березня, аби вкотре нагадати про те, як протистояти злу разом, просто лишаючись на звʼязку.

Читати більше новин в Telegram

20% від доходів продюсери фільму донатять у Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим». Виручені кошти спрямують на засоби звʼязку для військових, аби вони могли лишатися онлайн стільки, скільки треба для Перемоги. Окрім цього, Фонд разом з продюсерами створюють банку «Лишайся онлайн і Повернись живим!» та відкривають збір на 2 млн гривень. Задонатити можна вже, не чекаючи прем’єри, або ж безпосередньо у кінотеатрі після перегляду стрічки.

Кадр з українського скрінлайфу «Лишайся онлайн». Фото: FILM.UA

Світова премʼєра відбулася в липні 2023 року на міжнародному кінофестивалі FANTASIA у Монреалі, де фільм здобув одну з головних нагород — «Кращий художній фільм-дебют». Національна премʼєра стрічки відбулася 25 жовтня на 52-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість». Права на міжнародну дистрибуцію фільму вже купила американська компанія Dark Star Pictures та німецька K5 International, тож фільм чекає світовий прокат.

Дистрибуцію фільму в Україні здійснюють FILM.UA Distribution — дистрибутор національних та східноєвропейських фільмів, серед кейсів якого робота як з авторськими стрічками, так і з національними блокбастерами, а також Кіноманія.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій