Погроми в Хвильовому. Історія отримала переможне продовження
- У Києві 26 листопада ультраправі напали на бар Хвильовий, що на Подолі.
- 29 листопада громадськість вийшла на протест проти бездіяльності Подільского управління поліції.
- 13 грудня стало відомо про звільнення начальника Подільского управління поліції Павла Василенка.
Рух за безпеку Подолу, що активізувався після жорсткого нападу ультраправих на бар «Хвильовий», приніс перші перемоги. Так, у Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві змінився керівник. Крім того, слідство по справі розгорому в барі триває і є надія, що покарання відбудеться за вимогами чинного законодавства.
Заборона розповідає про маленькі перемоги руху за безпеку історичного району Києва.
Павло Василенко: звільнення начальника поліції Подолу
Про те, що активісти добилися маленької перемоги у справі про напади ультраправих на Подолі, повідомили на своїй сторінці у Facebook комунікаційники бару «Хвильовий».
«У Подільського управління поліції тепер новий керівник і він вийшов на комунікацію з нами. Вимоги протесту 29 листопада та наші заяви були не єдиними причинами звільнення колишнього керівника Павла Василенка. Але, безумовно, важливою у цьому процесі була участь спільноти Подолу та усіх небайдужих у русі за безпеку району. Вважаємо це маленькою перемогою, з чим вітаємо усіх учасників боротьби!» — йдеться у дописі.
Спільнота сподівається, що новий керівник буде ретельніше стежити за роботою управління та докладе сили для відновлення безпеки на Подолі.
Читати більше новин в TelegramЗазначимо, що за даними на вечір 13 грудня, на сайті Подільського управління поліції начальником ще значився Василенко Павло Юрійович.
Розгром «Хвильового»: слідство по справі
В «Хвильовому» повідомили, що слідство по справі розгрому бару триває «і поки справи йдуть досить прозоро».
Поліція вже повідомила про висунення підозр двом нападникам та встановлення 30 осіб, причетних до нападу. Двом неповнолітнім, 2005 та 2006 років народження, повідомили про підозру за ч. 4 ст. 296 (хуліганство). Надалі їм оберуть запобіжний захід, санкція статті передбачає від трьох до семи років позбавлення волі.
«Безперечно, всі причетні до нападу повинні нести відповідальність за свої дії. Та в першу чергу ми повинні вимагати встановлення організаторів нападу та покарання їх згідно з нормами чинного законодавства. Бо саме їхніми руками здійснюється те свавілля, яке ми бачимо вже тривалий час на Подолі. Та яскравим прикладом якого став розгром «Хвильового» 26 листопада. Організатори нападу мають нести відповідальність не тільки за сам погром, а й за спонукання неповнолітніх до злочинних дій», — наполягають в «Хвильовому».
Раніше Заборона опублікувала велике розслідування Поліни Вернигор щодо історичного протистояння на Подолі ультраправих, звичайних клаберів та управління поліції.
Читати більше новин в Telegram