'
Читаєте зараз
Показники 1960-х років: ЄС зменшив викиди від палива до мінімуму

Показники 1960-х років: ЄС зменшив викиди від палива до мінімуму

Ilona Kivva
Автор:

Європейський Союз викачав на 8% менше вуглекислого газу зі спаленого викопного палива у 2023 році, ніж у 2022-му. Таким чином викиди знизили до найнижчого рівня за 60 років, пише The Guardian.

Згідно з аналізом Центру досліджень енергетики та чистого повітря, падіння рівня забруднення планети, яке нагріває навколишнє середовище, є найрізкішим після 2020 року. Тоді уряди закрили заводи та скасували авіарейси, щоб зупинити поширення COVID-19.

«Викиди CO2 в ЄС нарешті впали до рівня 1960-х років. Проте за цей період економіка зросла втричі, показуючи, що зі зміною клімату можна боротися, не відмовляючись від економічного зростання», – сказав аналітик Ісаак Леві.

Більше половини скорочення викидів сталося завдяки використанню більш чистої електроенергії. У 2023 році ЄС побудував рекордні обсяги сонячних панелей і вітрових турбін і зміг виробляти більше електроенергії з дамб і атомних електростанцій, які постраждали від посухи та ремонтних робіт.

Зниження попиту на електроенергію через сприятливу погоду спричинило 8% падіння викидів викопного CO2. Скорочення в промисловому та транспортному секторах склали решту 36%.

Цифри не включають галузі сільського господарства і таких хімічних процесів, як виробництво цементу або метану. Фахівці кажуть, що загальний об’єм викидів падає надто повільно.

ЄС несе найбільшу відповідальність за нагрівання планети та посилення екстремальних погодних умов. Щоб тримати температуру під контролем, Євросоюз пообіцяв скоротити викиди парникових газів на 55% до кінця десятиліття порівняно з рівнями 1990 року. До 2050 року сподіваються досягти нульових викидів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій