Читаєте зараз
Поліцейські у школах України: які у них будуть обов’язки

Поліцейські у школах України: які у них будуть обов’язки

Ilona Kivva
Автор:

В структурі Національної поліції України впроваджують нову посаду – офіцер безпеки у школі, розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

 «Найнебезпечнішими територіями та територіями з підвищеним ризиком є ті, які розташовані у прикордонних областях держави, які межують із РФ/РБ й ті, які наближені до лінії бойових дій. Зокрема в цих регіонах наявна велика кількість вибухонебезпечних предметів, які є загрозою для дітей. Тому, щоб запобігти  виникненню надзвичайних ситуацій та  забезпечити порядок і безпеку учнів, працівників школи та батьків, на цих територіях запроваджується охорона закладів загальної середньої освіти працівником поліції», — пояснив він.

Правоохоронці попрацюють в школах пів року, а потім повернуться до виконання своїх попередніх обов’язків. Протягом цього часу буде оголошено конкурс на посади поліцейських Служби освітньої безпеки. Перевагу надаватимуть людям, звільненим від мобілізації та жінкам.

Проєкт запроваджується у 402 закладах загальної середньої освіти Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської Миколаївської, Рівненської, Сумської та Чернігівської областей.

В обов’язки офіцерів входить:

  • запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;
  • організація пропускного режиму;
  • взаємодія з дітьми та педагогами;
  • комунікація з екстреними службами;
  • реагування на правопорушення та у разі необхідності виклик підкріплення.

У багатьох школах встановлюватимуть спецрамки та металодетектори. Це допоможе виявляти небезпечні заборонені предмети, які хтось може принести до закладу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій